Nawigacja bloga

Najnowsze wpisy

Nowy Babolat Pure Aero - więcej kontroli i czucia [wideo]

2209 Wyświetleń
Nowa rakieta Rafaela Nadala to więcej stabilności i czucia uderzenia. Babolat reaguje na zmiany w grze w tenisa i oczekiwania zawodników - rotacja z broni defensywnej stała się ofensywną. Pure Aero 2019 daje dodatkową kontrolę cały czas zapewniając legendarną moc i rotację.
Wideo: zmiany w nowej rakiecie Babolat Pure Aero 2019

Pierwsza rakieta Aero została stworzona dla Rafaela Nadala w 2004 roku. Od tego czasu Babolat kontynuuje doskonalenie swojej aerodynamicznej koncepcji. Dzięki innowacjom z modelu na model Pure Aero dawała coraz większą moc i topspin.

Generacje rakiet Babolata z serii Aero

Na zdjęciu: historyczne i współczesne modele z serii Aeropro Drive i Pure Aero

Te innowacje sprawiły, że rakieta ta odniosła tak wielki sukces z całkowitą liczbą 19 zwycięstw Wielkiego Szlema. Teraz, z dodatkową stabilnością i czuciem wymaganym przez dzisiejszych zawodników, nowe Pure Aero odpowiada na to jak w ostatnich latach zmieniła się gra w tenisa.

Topspin stał się niezbędny w tenisie. Pierwotnie używany jako taktyka defensywna, aby zmęczyć przeciwnika, zmienił swój charakter. Obecnie gracze stosują rotację jako ruch ofensywny, by stworzyć przewagę w wymianie. A w miarę jak gra staje się coraz szybsza, szukają coraz większej precyzji.

Opracowując nowy model Babolat zapytał ponad 3,5 tys. testerów na całym świecie: Które wartości ramy Pure Aero są dla Ciebie najważniejsze?

88%

ROTACJA

74%

SIŁA

88%

KONTROLA

76%

CZUCIE

Zgodnie z oczekiwaniami, gracze w przeważającej mierze wymienili rotację i siłę jako niezbędną, a także, po raz pierwszy w historii, dodali kontrolę i czucie jako priorytet. Cel dla twórców nowego Pure Aero stał się jasny.

NOWI PARTNERZY POMAGAJĄ ULEPSZYĆ PURE AERO 2019

Aby osiągnąć maksymalną moc rotacji przy jednoczesnym zwiększeniu kontroli i czucia, inżynierowie Babolata znaleźli ekspertów w dziedzinie przemysłu lotniczego i kosmicznego: nowy partner Chomarat, specjalista w dziedzinie materiałów kompozytowych oraz SMAC, firma odpowiedzialna za technologię Cortex Pure Feel, zastosowaną w najnowszym Babolat Pure Drive.

NADZWYCZAJNA STABILNOŚĆ I NIEWIARYGODNE CZUCIE

Wraz z Chomarat, inżynierowie Babolata opracowali innowacyjne rozwiązanie, które zmaksymalizowało stabilność w rakiecie. Carbon Ply Stabilizer to nowa generacja tkanych i szytych włókien węglowych zintegrowanych w sercu rakiety, dająca nowej Pure Aero niezwykłą stabilność. Węgiel ten jest bardziej sztywny, zapewnia więcej stabilności przy uderzeniu, co przekłada się na lepszą kontrolę uderzenia.

Technologia C-Ply

System Carbon Ply Stabilizer - nowy sztywniejszy materiał w sercu nowego Pure Aero

Wynik współpracy ze SMAC, innowacja Cortex Pure Feel, w nowym Pure Aero znajduje się na godzinie 3 i 9 ramy rakiety. Zapewnia to zwiększone tłumienie drgań. Nowy materiał zintegrowany z grafitem przyczynia się do niesamowitego czucia i ma również przełożenie na większą kontrolę.

Zmiany w konstrukcji ramy miały wpływ na jej sztywność. W modelu 2019 jest ona bardziej elastyczna w porównaniu z poprzednią generacją (71 do 72 RA). To również daje zawodnikom dodatkową kontrolę uderzenia.

Klasyczna dla rakiet Pure Aero aerodynamiczna rama

Klasyczna dla rakiet Pure Aero aerodynamiczna rama. Zwiększa prędkość główki w trakcie uderzenia dając dodatkową moc i rotację

W przypadku nowego Pure Aero, marka zachowała kluczowe innowacje, które zapewniają moc i większą prędkość główki rakiety.

LEGENDARNA ROTACJA I MAKSYMALNA SIŁA

Dzięki technologii FSI Spinnowy Pure Aero zachowuje ten sam otwarty układ strun, zapewniający doskonałą rotację, jak jego poprzednik. Podłużny kształt grometów na godzinie 6 i 12 poszerza odstępy pomiędzy strunami pozwalając na większe odchylenie struny podczas uderzenia, co przekłada się na wzmocniony topspin. Przy dłuższym czasie kontaktu piłki z naciągiem, system Woofer dodaje maksymalną rotację ze świetnym czuciem, zwiększoną kontrolą i komfortem uderzenia.

Na zdjęciu po lewej - system FSI Spin, po prawej - podłużne gromety zwiększające rotację

Na zdjęciu po lewej - system FSI Spin, po prawej - podłużne gromety zwiększające rotację

Aerodynamiczna konstrukcja ramy, od dawna kojarzona z linią Aero, integruje amortyzatory i gromety w zoptymalizowanej ramie. System Aeromodular3 ramy zmniejsza opór powietrza i umożliwia szybszy ruch główki rakiety, zwiększając prędkość piłki i rotację.

PURE AERO: DESIGN WYPRZEDZAJĄCY EPOKĘ

Ekscytujący, nowatorski design nowego Pure Aero to ostateczny znak zmian. Kolor ramy, nazwany żółcią Tajpan, został zainspirowany wysoce jadowitym wężem pochodzącym z Australii. W połączeniu ze sportowym, metalicznym wykończeniem i aerodynamiczną czcionką, nowy Pure Aero zdecydowanie wyróżnia się na korcie. W najbliższym czasie sam Rafael Nadal oraz pozostali zawodnicy Teamu Babolata pokażą się na turniejach już z nowymi rakietami.

Kolor ramy inspirowany jadowitym wężem Tajpan z Australii

Kolor ramy inspirowany jadowitym wężem Tajpan z Australii

KOLEKCJA PURE AERO 2019

Oprócz elastyczniejszej i dającej dzięki temu więcej kontroli ramy inne parametry rakiet z serii Pure Aero pozostały bez zmian. Wersje:

są już w sprzedaży. Modele Pure Aero Tour i Superlite będą dostępne od 2019 roku.

Rakietom towarzyszy również kolekcja toreb w czterech rozmiarach:

oraz plecak Pure Aero. Wszystkie są już dostępne do kupienia.

Kolekcja rakiet i toreb Babolat Pure Aero 2019

Kolekcja rakiet i toreb Babolat Pure Aero 2019

Były zawodnik. Tenisowy mistrz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trener PTR Professional. Ekspert od sprzętu tenisowego w Babolat Polska.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.