Nawigacja bloga

Najnowsze wpisy

Babolat Pure Drive VS z nagrodą dla najlepszej rakiety amerykańskiego Tennis Magazine

3216 Wyświetleń
2 Komentarzy
3.0
Nowość w kolekcji Babolat testerzy amerykańskiego magazynu uznali za najlepszą nową rakietę tenisową w 2019 roku. Przeczytaj, jak wyglądały testy i czym nowy Pure Drive VS zasłużył na wygraną.

Amerykański Tennis Magazine to najbardziej w tym momencie renomowane czasopismo o tenisie na świecie. W artykule "2019 Racquet Guide" porównywano najnowsze modele uznanych firm tenisowych takich jak Babolat, Wilson, Head, Yonex, Dunlop i Prince.

Jak piszą autorzy, nowoczesna rakieta tenisowa musi dać odpowiedni balans między siłą i kontrolą, ekstremalnie ułatwiać grę z topspinem, posiadać zwiększone pole dobrego odbicia. Ma być stabilna, by radzić sobie z piłkami lecącymi z ogromną prędkością, a jednocześnie nie być zbyt sztywna, niekomfortowa i pozbawiona czucia.

Test rakiet Tennis Magazine 2019
Skan artykułu "2019 Racquet Guide"

Jak testowano rakiety i kto wydawał na ich temat opinie?

Amerykańskie czasopismo dostało do recenzji po kilka sztuk rakiet z każdego modelu. By zoptymalizować czucie rakiety każdy model był albo naciągany zalecanym przez producenta naciągiem i siłą, albo odpowiedni naciąg był dostarczany wraz z rakietami.

Rakiety zostały rozesłane do testerów z różnych części kraju. Każdy z testerów był zachęcany do testowania rakiety tak długo, jak długo potrzebował, by dokładnie ją poczuć, w tym jej siłę, kontrolę, komfort gry, manewrowność i ogólną grywalność. Oprócz formułowania własnych opinii, testerzy zasięgali opinii również u innych zawodników, partnerów do gry i klientów. Parametry rakiety jak długość, wielkość główki, waga, swingweight i balans zebrane zostały przez testerów oraz Stowarzyszenie Stringerów Stanów Zjednoczonych (USRSA).

Na zdjęciu: Babolat Pure Drive VS

Na zdjęciu: nowy model rakiety Babolat

Babolat Pure Drive VS najlepszą nową rakietą 2019 roku

Pure Drive VS wybrany najlepszą nową rakietą 2019 roku wg Tennis Magazine

Dyplom informujący o przyznaniu nagrody przez Tennis Magazine

Po zebraniu wyników testu okazało się, że najlepsze recenzje zebrał nowy model firmy Babolat. Pure Drive VS to nowość w ofercie - ma te same technologie zwiększające moc uderzenia, ale od klasycznego Pure Drive różni ją mniejsza główka (630 cm2 / 98 cali kw.), węższa (21-23-21 mm) i bardziej elastyczna rama (70 RA) - zobacz porównanie parametrów

Recenzja rakiety Babolat Pure Drive VS
Recenzja rakiety Babolat Pure Drive VS w Tennis Magazine

Rakieta - to nietypowe - sprzedawana jest w pakietach po dwie sztuki, w których maksymalna różnica w wadze wynosi +/- 1,9 g (u większości producentów widełki wagowe to +/-7 g).

To właśnie nowy Pure Drive VS dostał w teście Tennis Magazine nagrodę redakcji - "Editor's choice". Tak brzmi opinia testerów magazynu:

O ile Pure Drive grało się za szybko i bez większej kontroli, to Pure Drive VS ma już dodane odpowiednie hamulce. Zgrabniejsza główka rakiety, cieńsza rama i mniejsza jej sztywność dodaje wzmożonej precyzji tej już dynamicznej rakiecie. Testerzy nadal uważają ją za dość sztywną i dającą dużo siły, jednak nowe parametry oferują lepsze czucie i kontrolę. Niski swingweight wyrównał znaczącą prędkość główki rakiety, dodając dużo akcji przy topspinowych serwisach i uderzeniach z głębi kortu. Czasami gra się aż za lekko - co średnio podoba się zawodnikom chcącym silnie uderzać - może to wymagać dodania trochę masy do gry na najwyższym poziomie. Sprzedaż rakiet w dwupakach, z różnicą w wadze nie większą niż 1,9 grama, to interesujący i potencjalnie mile widziany atut dla poważnych zawodników, włączając w to najlepszych juniorów i zawodników uniwersyteckich.

Zobacz również: dokładna specyfikacja rakiety Babolat Pure Drive VS

Klip promujący nową Pure Drive VS

Były zawodnik. Tenisowy mistrz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trener PTR Professional. Ekspert od sprzętu tenisowego w Babolat Polska.

Skomentuj

Komentarzy

 • Nie taka cena z kosmosu
  Autor:Marcin Maciocha W 11.03.2019
  Ocena
  5.0

  Ważne, że - jak oceniają niezależni testerzy - warta swojej ceny :) Zresztą konkurencja z Austrii i USA ma droższe modele w ofercie. Pozdrawiam, Marcin Maciocha --- Babolat Polska

 • cena i jeszcze raz cena
  Autor:Marcin W 11.03.2019
  Ocena
  1.0

  Jak na dwupak małych patelni to cena z kosmosu :)) Podobna kalkulacja jak 100 tys. zł za kompaktowego peugeota - ach, ci Francuzi!

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.