Nawigacja bloga

Najnowsze wpisy

Nowy Babolat Pure Drive 2018 - siła i komfort w jednym

3434 Wyświetleń
Daje jeszcze więcej siły od poprzednika. Ma zupełnie nowy, elektryzujący design. A przede wszystkim – dzięki współpracy z lotniczą firmą SMAC – innowacyjny materiał tłumiący wytwarzane podczas uderzenia wibracje. Pure Drive jest idealny dla zawodników chcących grać szybkie piłki bez narażania ręki na zmęczenie i kontuzję.

Babolat jest ekspertem w świecie tenisa, od lat wyznacza trendy, wprowadza innowacje i kreuje nowe doświadczenia dla graczy na całym świecie. Rakieta Pure Drive, którą swoje największe sukcesy odnosili zwycięzcy turniejów wielkoszlemowych i gracze będący liderami rankingów, jak: Carlos Moya, Andy Roddick, Kim Clijsters to przykład produktu, który zrewolucjonizował rynek tenisowy. Od czasu oficjalnej prezentacji tego modelu minęło już ponad 20 lat, a korzystający z niego gracze, odmieniali słowo "siła" przez wszystkie przypadki.

Wideo: nowa rakieta Babolat Pure Drive 2018

Pure Drive to rakieta niezwykle uniwersalna, wybacza błędy i niecentryczne trafienia, dzięki swoim właściwościom pozwala na swobodną grę i podejmowanie ryzyka na korcie.

PURE DRIVE Z SYSTEMAMI FSI POWER I CORTEX PURE FEEL

Konstruując nową generację rodziny swojego flagowego modelu, Babolat sięgnął po doświadczenie największych specjalistów od tłumienia wibracji i wstrząsów. SMAC to innowacyjna firma, która od ponad 70 lat zajmuje się przemysłem lotniczym i kosmicznym, gdzie pojęcie tłumienia wibracji, przy bardzo dużej energii, jest prawdziwym wyzwaniem. To właśnie SMAC został wybrany przez takich potentatów jak Airbus i Boeing do swoich programów A350 i B787 Dreamliner.

Design nowej rakiety do tenisa Babolat Pure Drive

Nowa rakieta Babolat Pure Drive 2018

Specjaliści francuskiego potentata użyczyli swojej wiedzy i doświadczenia, by pomóc Babolatowi stworzyć rakietę, która mimo wielkiej siły, pozwoli na optymalne czucie piłki i zapewni nieporównywany komfort przy bardzo mocnych uderzeniach. Babolat z dumą prezentuje nowy Pure Drive z systemem FSI Power i Cortex Pure Feel.

Systemy FSI Power i Cortex Pure Feel w rakiecie tenisowej Babolat Pure Drive 2018

Systemy FSI Power i Cortex Pure Feel w rakiecie tenisowej Babolat Pure Drive 2018

FSI POWER, OPTYMALNA SIŁA UDERZEŃ

Nowy układ strun i diamentowe (kształt) gromety zapewniają większy sweet spot. Dzięki temu gracz jest w stanie wygenerować optymalną siłę uderzenia, nawet przy niecentrycznym trafieniu. Daje to większą pewność zagrań i możliwość podejmowania ryzyka w trudnych sytuacjach na korcie.

CORTEX PURE FEEL, NIEPORÓWNYWALNE CZUCIE

Pojęcie czucia piłki i wrażenia zawodnika to obszary, na których od dawna koncentrują się specjaliści i testerzy Babolat. Stosowana przez firmę technologia Cortex skutecznie chroniła przed szkodliwymi wibracjami i dostarczała potrzebnych informacji blisko uchwytu. Dzięki efektywnej współpracy technologicznej, nowy Pure Drive wprowadza ewolucję tej koncepcji: Cortex Pure Feel. Dzięki badaniom Babolata i SMAC udało się obliczyć, jaka wartość wibracji i w jakim czasie daje najlepsze czucie piłki i nie jest szkodliwa dla zdrowia (krótki czas). Poniższy diagram ilustruje wyniki tych badań.

Wykres: amplituda wstrząsu podczas uderzenia

Wykres: amplituda wstrząsu podczas uderzenia

Babolat wykorzystał technologię SMACWRAP® (lepko-sprężysty kauczuk) stosowaną w przemyśle lotniczym, by stworzyć CORTEX PURE FEEL dla nowej rakiety i zapewnić graczom lepsze czucie piłki.

Nowa rakieta Babolat Pure Drive 2018

Design nowej rakiety do tenisa Babolat Pure Drive

PURE DRIVE, ELEKTRYZUJĄCY DESIGN BUDZĄCY RESPEKT

Elektryzujący niebieski kolor tej rakiety nie tylko nawiązuje do tradycji, ale swoją wyrazistością wysyła silny sygnał do twoich przeciwników. Wchodź na kort z wiarą w swoje możliwości i z nowym Pure Drive. Gracze, którzy pierwsi docenili zalety nowych rozwiązań i wybrali tę rakietę to m.in. mistrzyni Wimbledonu 2017 – Garbiñe Muguruza (ESP), czy charyzmatyczny Fabio Fognini (ITA). W Polsce nowym Pure Drive gra m.in. Magda Linette (zobacz wideo).

Garbine Muguruza - mistrzyni Wimbledonu z Babolat Pure Drive

Garbine Muguruza - mistrzyni Wimbledonu z Babolat Pure Drive

Były zawodnik. Tenisowy mistrz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trener PTR Professional. Ekspert od sprzętu tenisowego w Babolat Polska.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.