Blog tenisowy

Test dokładności opaski tenisowej z sensorem Babolat POP [wideo]

Posted on: 24.08.2018 
3144 Views 32 Liked

Zrobiliśmy prosty test – zagraliśmy z Babolat POP 10 forehandów, 10 backhandów i 10 serwisów. Jak opaska poradziła sobie z rozpoznaniem uderzeń?

Pomysł narodził się podczas nagrywania "Prawidłowej rozgrzewki tenisowej". Zostało nam kilka minut kortu, więc postanowiliśmy sprawdzić, jaką dokładność ma Babolat POP. Nagranie – tu musicie nam wierzyć na słowo – zrobiliśmy raz. Nagraliśmy to jednym ujęciem, żeby nie było zarzutów o manipulację przy montażu. Dla niedowiarków mamy pełną, trwającą prawie 5 minut wersję. Resztę zapraszamy do obejrzenia wideo poniżej.

Wideo: test dokładności opaski z sensorem Babolat POP

Jak przeprowadziliśmy test opaski tenisowej Babolat POP?

To proste – włączyliśmy POP-a. Marcin nagrywał piłki z koszyka, a Basia zagrała 10 forehandów i 10 backhandów. Potem zaserwowała 10 serwisów i zgraliśmy sesję do aplikacji w tablecie. Dzięki temu mogliśmy poznać, jak sensor w opasce poradził sobie z rozpoznaniem uderzeń.

Wyniki testu dokładności sensora

Okazało się, że dokładność podczas tego krótkiego testu wyszła 100% zgodnie z tym, co się działo na korcie. Aplikacja pokazała, że Basia zagrała w sumie 30 uderzeń:

  • 10 forehandów: 9 płaskich, jeden topspinowy
  • 10 backhandów: 7 płaskich, 3 topspinowe
  • 10 serwisów

Najdłuższa wymiana trwała 10 uderzeń (między serią 10 forehandów i 10 backhandów była przerwa). Intensywność treningu wynosiła 20 uderzeń na minutę. Najmocniejsze uderzenie Basia zagrała z prędkością 164 km/h (serwis).

Wyniki testu dokładności opaski Babolat POP

Wyniki testu dokładności sensora tenisowego Babolat POP

Sensor w opasce Babolat POP - dokładny opis i opinie

Babolat POP to opaska, w której schowany jest sensor tenisowy. W trakcie gry zapisuje on dane na temat uderzeń. Po meczu lub treningu zgrywa się je do aplikacji Babolat POP w tablecie lub telefonie. Tam można je przeglądać w postaci czytelnych wykresów. Dokładny opis opaski i jej możliwości znajdziesz na stronie produktu.

Leave a comment

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.