Nawigacja bloga

Najnowsze wpisy

[wideo] Trening tenisa w czasach koronawirusa z #BabolatFamily

1392 Wyświetleń

Nie możesz iść na korty, bo koronawirus? Nie siedź bezczynnie. Ćwicz bezpiecznie w domu. Jak? Zobacz wideo, w którym zawodnicy i trenerzy kontraktowi Babolat Team pokazują swoje treningi. Zainspiruj się i dołącz do nas!

Nie dajemy się wirusowi - to oczywiste, ale też nie dajemy się nudzie, stagnacji i zwątpieniu. Takie jest podejście trenerów polskiej drużyny Babolat, którzy pokazują, że pracę nóg, koordynację czy celność można skutecznie ćwiczyć w domu. Złap garść inspiracji, rakieta w dłoń i ćwiczymy!

Wideo: trenerzy drużyny Babolat pokazują ćwiczenia tenisowe do wykonania w domu

To drugi film w ramach akcji #BabolatFamily, która pokazuje że w czasach pandemii można rozwijać swoją tenisową pasję. Dziękujemy wszystkim trenerom, na czele z Piotrem Unierzyskim z Polskiego Związku Tenisowego, za udział w projekcie.

Trening młodzieżowych profesjonalistów

W pierwszej części swój trening pokazywali nasi młodzieżowi gracze. Maks Kaśnikowski ustawił maszynę do wyrzucania piłek w ogrodzie, Jan Urbański zrobił ścianę z bramy garażu, a Marta Dudek ćwiczyła dojście do siatki bodajże w swoim salonie. Ćwiczyć można wszędzie - ważny jest zapał i energia. Taki trening na pewno zaprocentuje, gdy będzie można już wrócić na kort.

Wideo: zawodnicy drużyny Babolat pokazują, jak ćwiczą w czasach koronawirusa

I co? Obejrzałeś i tyle? Jak pracujesz lub się uczysz, OK, ale... jeśli nie masz nic do roboty i tylko przeglądasz internet, na co czekasz? Zakładaj strój sportowy, buty (najlepiej Babolat), rakieta w rękę i ćwiczymy!

Chwila, chwila - wiem, że już pędzisz trenować. Jak będziesz to robić nagraj swój film, opublikuj na FB z hashtagiem #BabolatFamily. Pokaż swoim znajomym, że epidemia nie jest w stanie zatrzymać Twojej pasji i zachęć ich do treningu.

Gadżety do ćwiczeń tenisa w czasach koronawirusa

Potrzebujesz dalszych inspiracji? Zobacz wideo, w którym pokazuję gadżety, które można wykorzystać w domu do ćwiczenia naszego ulubionego sportu.

Wideo: Basia Maciocha pokazuje gadżety pomocne w samodzielnym treningu tenisa

Szczególnie polecam piłkę do samodzielnego odbijania TRETORN GAME. Jest świetnie wykonana, odważnik się nie przesuwa nawet przy najmocniejszych uderzeniach. I jak można się zmęczyć...

Rodzicom hmm... nazwijmy to... aktywnego potomstwa :) polecam zaś zestaw do mini-tenisa. Można go rozstawić niemal wszędzie: w ogródku, przed blokiem, a nawet w dużym pokoju. Siatkę można podwyższyć i zamiast w tenisa pograć w badmintona - najtańsze rakietki kosztują już niecałe 40 zł (dla zalogowanych klientów).

Lekarze podkreślają, że ruch i zbilansowana dieta to najlepszy sposób, aby uchronić się przed koronawirusem. Bądźcie zdrowi!

Opublikowany w: Trening tenisowy

Trener z papierami PZT, ITF i PTR. Wykładowca w Akademii Trenerów Tenisa i certyfikowany tutor Cardio Tennisa. W Babolat Polska zajmuje się kontraktami zawodniczymi i trenerskimi oraz rozwojem badmintona i padla.

Skomentuj

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.