Blog tenisowy

Po co amatorowi opaska z sensorem Babolat POP - recenzja [wideo]

Posted on: 24.08.2018 

Za recenzowanie opaski Babolat POP wziął się człowiek, który o sprzęcie tenisowym wie niemal wszystko. Krzysztof Bratkowski prowadzi facebookowego bloga Tenis Expert, na którym testuje rakiety, naciągi, buty i akcesoria do tenisa.

Nam opowiedział o swoich doświadczeniach z opaską – jak zmieniła ona jego podejście do treningów i jak motywuje do dalszej pracy nad uderzeniami. O sobie twierdzi, że jest amatorem i właśnie z takiej perspektywy ocenia POP-a. Mówi, dlaczego gracze amatorscy również powinni spróbować gry z opaską Babolat.

Wideo: Krzysztof Brakowski i jego opinia o opasce z sensorem Babolat POP

Krzysztof mówi, że jako amatorzy nie zawsze wiemy, ile uderzeń zagraliśmy i z jaką rotacją. Aby się rozwijać i wyciągać wnioski na temat swojej gry potrzebował urządzenia, które by mu podawało takie statystyki. Tak trafił na Babolat POP. Czyli sensor umieszczony w opasce, który zbiera informacje o grze i przesyła je do aplikacji w telefonie.

Z aplikacji korzystam zawsze, niezależnie od tego, czy gram na ściance, trening czy mecz. Zgrywam dane od razu po grze, bo jestem ciekaw, jaka była różnica między forehandami i backhendami i ile wykonałem serwisów, smeczów i wolejów.

Czy poleciłby opaskę Babolat POP znajomym?

Zdecydowanie tak. Szczególnie dla amatorów, ponieważ to nas mobilizuje do treningu. Przechodzenie kolejnych etapów i zdobywanie kolejnych poziomów jest dobre pod tym kątem, że musisz uderzyć forehand, backhand, zasmeczować czy zaserwować określoną liczbę razy. Do tej pory dla amatora nie miało to znaczenia. Wchodziliśmy na kort i po prostu chcieliśmy poodbijać. Teraz staramy się odbić 1000 forehandów, 1000 backhandów, zaserwować kilkaset razy, zasmeczować i zagrać woleja. To wydaje mi się motywujące, bo myślimy, rozwijamy się, budujemy swoją świadomość... no i rywalizujemy.

Wirtualny trener - nowa funkcja opaski

Gdy Krzysztof testował opaskę, nie miało ona jeszcze nowej funkcji - wirtualnego trenera. Dzięki zaawansowanej sztucznej inteligencji podpowiada on po każdym meczu lub treningu, które uderzenia były najlepsze, a nad którymi trzeba jeszcze trochę popracować. Nowa funkcjonalność jest całkowicie darmowa - wystarczy pobrać najbardziej aktualną wersję aplikacji Babolat POP.

Na grafice: Raport wirtualnego trenera opaski Babolat POP

Na grafice: Raport wirtualnego trenera opaski Babolat POP

Dokładność opaski z sensorem Babolat POP

Jak precyzyjna jest opaska Babolat POP? Też nas to ciekawiło, dlatego zrobiliśmy test - zobacz wideo, w którym prezentujemy dokładność interaktywnej opaski Babolat POP. Wiele ciekawych informacji, w tym dokładny opis działania sensora tenisowego Babolat POP znajdziesz również na stronie produktu.

Leave a comment

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.