Nauka i pasja łączą się dla fanów tenisa, badmintona i padla

Dwie francuskie firmy, Babolat, światowy lider w produkcji sprzętu sportowego do rakiet, oraz HumanFab, ekspert w dziedzinie inżynierii człowieka, ogłaszają współpracę w celu stworzenia i rozwoju jedynego w swoim rodzaju laboratorium skoncentrowanego na badaniu "zawodnika sportów rakietowych".

Łącząc swoje doświadczenie, obie firmy będą naukowo badać i doskonalić wiedzę o graczach poprzez szczegółowe analizowanie biomechaniki w sportach rakietowych.  

Obecnie nasze innowacje w dziedzinie sprzętu wynikają z empirycznego zrozumienia graczy i wnikliwej obserwacji gry. Nasze badania prowadzone są na kortach oraz w globalnej sieci graczy - od klubów po najwyższe poziomy rozgrywek. Przyjmując nowe naukowe podejście, pogłębimy naszą wiedzę i jeszcze bardziej zdefiniujemy nasze doświadczenie, co zaowocuje bardziej precyzyjną ofertą dla klientów".
Na zdjęciu od lewej: Jean-Bernard Fabre, CEO HumanFab i Eric Babolat, prezes Babolat

Współpraca pomiędzy Babolat i HumanFab w laboratorium sportów rakietowych, aby rozwijać wiedzę, skupia się na czynniku ludzkim. Dzięki temu innowacje produktowe będą idealnie dopasowane do potrzeb graczy, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania, pomagając im odkryć swój potencjał i zoptymalizować wydajność.

"To ambitny i ekscytujący projekt. Oferowanie podejścia skoncentrowanego na graczu z pełnym wachlarzem usług łączących rozwój produktu, wsparcie medycyny sportowej i szkolenie zawodników, jest niezwykle innowacyjne" - dodaje Jean-Bernard Fabre, CEO i założyciel HumanFab. "Dzięki uzupełniającej się ekspertyzie, naszą ambicją jest stać się globalnym standardem naukowym w zakresie biomechaniki w sportach rakietowych".

Pierwsza faza współpracy rozpoczyna się w 2021 roku wraz z budową prawie 27.000 stóp kwadratowych (2500 m²) Laboratorium Graczy Sportów Rakietowych (Laboratoire des Sports de Raquettes) w Aix-en-Provence we Francji, które zawiera między innymi kort tenisowy 3.0.

Na grafice: wizualizacja Laboratorium Graczy Sportów Rakietowych

Babolat

To najdłużej działająca międzynarodowa firma specjalizująca się w sportach rakietowych, założona w 1875 roku w Lyonie we Francji. Pionier innowacji, Babolat wynalazł naciąg do tenisa w 1875 roku. Dziś Babolat jest numerem 1* w sprzedaży rakiet tenisowych w Europie, numerem 2 w Stanach Zjednoczonych i numerem 3 w Japonii (*w ujęciu wartościowym).

Prowadzona rodzinnie od pięciu pokoleń, Babolat jest innowacyjną marką dostarczającą kompletne wyposażenie dla tych, którzy kochają sporty rakietowe (tenis, badminton, padel): rakiety, naciągi, buty, piłki i lotki, torby, odzież i akcesoria.

Babolat wyposaża w rakiety i naciągi wielu tenisistów, przede wszystkim Rafaela Nadala (SPA), Dominica Thiema (AUT), Felixa Auger-Aliassime'a (CAN), Garbiñe Muguruzę (ESP) i Sofię Kenin (USA). Firma wyposaża również graczy padla takich jak Juan Lebron (SPA), Victoria Iglesias (SPA), Bastien Blanqué (FRA) oraz badmintonistów Chloé Birch (UK), Alex Lane (UK), Xuefei QI (FRA) i Ronan Labar (FRA). Babolat współpracuje również z ponad 20.000 klubów w 150 krajach na całym świecie, jak również z legendarnymi markami tenisowymi, w tym turniejem wielkoszlemowym Wimbledon.

Więcej na www.babolat.pl

* Źródła : TIA/SMS Dec. 2019 / TIA, w tenisowych sklepach specjalistycznych, Dec. 2019/ Yano Research Institute Dec. 2019.

HumanFab

Mając siedzibę w Aix-en-Provence od 2010 roku, oferuje unikalną koncepcję: połączenie centrum medycyny sportowej, instytutu badań sportu zawodowego i laboratorium badawczego.

HumanFab łączy zespół multidyscyplinarnych ekspertów (naukowców, lekarzy, trenerów fitness i inżynierów) poprzez laboratorium analizy ruchu człowieka opartego na naukowych ocenach stosowanych w sporcie, zdrowiu i przemyśle sportowym.

Firma umożliwia sportowcom odblokowanie ich pełnego potencjału, niezależnie od poziomu zaawansowania, dzięki wzbogaconym danym i dostosowanym do ich potrzeb programom treningowym.

HumanFab oferuje funkcjonalne analizy zdrowotne i diagnostykę medyczną, spersonalizowaną opiekę oraz wsparcie łączące sport i zdrowie. Specjalizując się w interakcjach człowiek/produkt, HumanFab służy producentom poszukującym możliwości naukowej oceny wpływu ich technologii na człowieka w celu opracowania nowych produktów lub zaprojektowania aplikacji na smartfony poprzez outsourcingowe programy badawczo-rozwojowe.

Więcej na: www.humanfab.com

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.