Tenisowa etykieta to część gry w tenisa. Akcja "Tenisowy Savoir-Vivre" to krótkie wideo, pokazujące jak się NIE zachowywać i jak się powinniśmy zachowywać na korcie. W nagraniach wzięli udział znani tenisiści, trenerzy, aktorzy i dziennikarze.

Jeśli spodobały Ci się nasze wideo - pobierz filmy i UDOSTĘPNIJ JE w swoich social mediach.

Razem promujmy tenisową etykietę!

PO MECZU PODAJ RĘKĘ PRZECIWNIKOWI

Nawet jak jesteśmy rozgoryczeni, czujemy się oszukani i chcielibyśmy jak najszybciej uciec z kortu - po grze podajemy rękę przeciwnikowi i gratulujemy mu zwycięstwa.

NIE PRZECHODŹ PRZEZ KORT W TRAKCIE WYMIANY

Chcesz przejść przez kort? Poczekaj aż gracze skończą wymianę. Dopiero wtedy szybkim krokiem lub biegiem przejdź na drugą stronę.

PRZEPROŚ ZA "NETA"

Zagrałeś o taśmę i w ten sposób wygrałeś punkt? Nawet jak się cieszysz, nie okazuj radości. Zamiast tego - przeproś przeciwnika.

NIE PRZEKLINAJ I NIE RZUCAJ RAKIETAMI

To jedna z trudniejszych zasad, bo tenis to gra wielkich emocji. Nie przeklinaj, nie ciskaj piłkami, nie rzucaj rakietą. Nie tylko tracisz koncentrację, ale - w meczu turniejowym - możesz dostać ostrzeżenie.

OKLASKUJ TYLKO UDANE ZAGRANIA PRZECIWNIKÓW

Nie klaszcz, gdy przeciwnik zawodnika, któremu kibicujesz, popełni niewymuszony błąd. Nagradzaj brawami tylko udane piłki. I to obu graczy!

NIE PRZESZKADZAJ NA TRYBUNACH

Gdy jesteś na trybunach nie rozmawiaj głośno, nie chodź w trakcie wymian, nie odbieraj telefonu i pamiętaj, aby go wcześniej wyciszyć.

ZASIATKUJ PO SOBIE KORT

Ta zasada dotyczy tylko kortów z mączki ceglanej, ale tych jest w Polsce sporo. Nawet jak jesteś mistrzem, wyrównaj po sobie nawierzchnię.

TO WSZYSTKO?

Oczywiście nie, ale to zasady, które uznaliśmy za najważniejsze.

Jeśli widzisz coś, co złości Cię w zachowaniu tenisistów - napisz o tym w komentarzu.

PROMUJ Z NAMI TENISOWY SAVOIR-VIVRE!

Jeśli spodobały Ci się nasze wideo - pobierz filmy i UDOSTĘPNIJ JE w swoich social mediach.

Razem promujmy tenisową etykietę!

Ambasadorzy akcji "Tenisowy Savoir-Vivre"

Mariusz Fyrstenberg - tenisista

MARIUSZ FYRSTENBERG

Były 6. deblista na świecie. Pięciokrotny uczestnik finału deblowego Masters, dla ośmiu najlepszych par świata. Reprezentant Polski w Pucharze Davisa.

Tomasz Stockinger

TOMASZ STOCKINGER

Aktor znany m.in. z roli w filmie "Znachor" oraz jako doktor Lubicz z serialu "Klan". Od wielu lat zapalony tenisista-amator.

Ula Chincz

ULA CHINCZ

Dziennikarka telewizyjna, autorka książek i youtuberka znana z kanału "Ula Pedantula". Jej ulubione uderzenie to wolej.

Tomasz Gęsikowski

TOMASZ GĘSIKOWSKI

Aktor filmowy i teatralny. Wiceprezes Aktorskiego Klubu Tenisowego.

Piotr Unierzyski

PIOTR UNIERZYSKI

Trener, główny metodyk Polskiego Związku Tenisowego, twórca Akademii Trenerów Tenisa.

Robert Stockinger

ROBERT STOCKINGER

Dziennikarz programu "Dzień Dobry TVN", prezenter. W tenisa gra od dziecka.

Robert Stockinger

MAGDALENA WIELEC

Twórczyni "Tennis Stars League" - największej ligi tenisowej w Warszawie.

O AKCJI "TENISOWY SAVOIR-VIVRE"

Akcja to odpowiedź na rosnącą popularność tenisa w Polsce związaną z sukcesami Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Na pomysł stworzenia nagrań pokazujących zasady tenisowej etykiety wpadł Michał Borowski, założyciel Fundacji Edukacja Sportowa. Marcin Maciocha z Babolat Polska zaprosił do niej ambasadorów, stworzył scenariusze, pomógł w nagraniu i zmontował filmy.

ZAWODNICY AKTORAMI

Aktorami w filmach byli trenerzy, zawodnicy i zaproszeni goście klubu Strefa Aktywności w Górze Kalwarii: Natalia Borowska, Barbara Borowska, Izabela Olszewska, Magdalena Wielec, Monika Nasternak, Ula Chincz, Kacper Olszewski, Tomasz Olszewski, Wojtek Olszewski, Mateusz Parśniak, Marcin Pliszek, Jan Choinski, Ignacy Borowski, Kacper Maciocha i Sławomir Chincz. Nagrania zrealizowali Mariusz Fijka i Karol Paciorek.

Partnerami i sponsorami akcji są: Fundacja Edukacji Sportowej, Strefa Aktywności Góra Kalwaria, Mercedes-Benz MB Motors oraz Babolat.

PROMUJ Z NAMI TENISOWĄ ETYKIETĘ

Jeśli spodobały Ci się nasze wideo - pobierz filmy i UDOSTĘPNIJ JE w swoich social mediach. Możesz też kliknąć przycisk poniżej i udostępnić link do tej strony. Dziękujemy!

Razem promujmy tenisową etykietę!

Komentarze (1)

    • Kornelia
    • 2022-09-08 16:04:21
    Ja bym dorzuciła „świecenie” nagim torsem. I to zarówno na korcie jak i na trybunach. Nawet jak mężczyźni są przystojni i maja co pokazać, to błagam nie na kortach.
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania