Pure Aero RAFA - nowa rakieta Rafaela Nadala

Ma sygnaturę Rafy i jego ulubione kolory - Pure Aero RAFA to model, którym Babolat świętuje 20 lat bliskiej współpracy z Rafaelem Nadalem - jednym z najlepszych graczy w historii tenisa.

R akieta ta niejednemu pasjonatowi zawróciła w głowie już podczas French Open 2020, zwłaszcza gdy hiszpański mistrz świętował swoje 20. zwycięstwo w Wielkim Szlemie. Babolat Pure Aero RAFA, pierwsza sygnowana rakieta Rafaela Nadala, wersja juniorska o długości 26 cali oraz pasująca do niej torba na 12 rakiet są już dostępne w sprzedaży w naszym sklepie.

Rafael Nadal z rakietą tenisową Pure Aero RAFA

Ulubione barwy Hiszpana

Rakieta Pure Aero Rafa została opracowana we współpracy z zawodnikiem przez firmę Babolat, która zaopatruje go w sprzęt od początku jego kariery tenisowej. Jej ekskluzywny, nowy design pasuje do osobowości Rafaela i jego charakterystycznej gry.

Rakieta i torba z kolekcji Pure Aero RAFA
Rakieta i torba z kolekcji Pure Aero RAFA

Nadal wybrał kombinację ciepłych, wybuchowych kolorów z dominującymi odcieniami żółci, fioletu i pomarańczy. Napis RAFA, napisany wielkimi literami oraz nazwa modelu Pure Aero, wyróżniają się na sercu rakiety fioletowymi literami.

Lubię mocne, jaskrawe kolory i dlatego tak podoba mi się ta rakieta, to zdecydowanie cały ja. Współpracowaliśmy z firmą Babolat, aby ją stworzyć. Jestem z niej naprawdę zadowolony. Ważne jest, aby czuć się dobrze na korcie. Mam nadzieję, że graczom się spodoba.

Rafa i... Ty

Ponieważ Rafa jest tylko jeden, jest on również jedynym zawodowym graczem, który używa tej rakiety. Ty też możesz nią grać i poczuć jeszcze większą więź ze swoim mistrzem.

Rafael Nadal współpracował podczas tworzenia rakiety sygnowanej jego imieniem.
Rafael Nadal ze swoją nową rakietą

Parametry modelu

Parametry Pure Aero Rafa są takie same jak Pure Aero z regularnej kolekcji. Czyli 300 gramów wagi, główka o wielkości 645 cm2, balans 320 mm i sztywność 71 RA.

Jest to model pomagający uzyskać graczowi ekstremalną rotację. To dzięki temu, że rakieta ma pierwszą na świecie aerodynamiczną ramę, która tnąc powietrze zwiększa prędkość główki podczas uderzenia, co daje dodatkowy topspin.

Rakieta wspiera grę ofensywną, polegającą na zepchnięciu przeciwników przy pomocy mocno rotowanych uderzeń za linię końcową.

To również jeden z bestsellerów Babolat. Co dwie minuty na całym świecie sprzedaje się jedna rakieta Babolat Pure Aero!

Pure Aero Rafa - zbliżenie na główkę
Pure Aero RAFA ma takie same parametry jak Pure Aero z regularnej kolekcji

Historyczny rok?

Ten rok zapowiada się dla Rafy jeszcze bardziej ekscytująco. Podejmie on ogromne wyzwanie, jakim jest zdobycie swojego rekordowego, 21. tytułu Wielkiego Szlema.

Pasja, zaangażowanie i wytrwałość Rafy są nie do porównania. Nieustannie pisze na nowo historię tenisa, a teraz jest o krok od osiągnięcia niesamowitego rekordu. Aby uczcić 20 lat ich historycznej współpracy, Babolat chciał stworzyć specjalną rakietę, która podkreśli zaangażowanie marki w tego wyjątkowego zawodnika i pozwoli fanom na całym świecie wspierać jego dążenie do osiągnięcia historycznych wyników.

Rakieta jest dostępna w wersji dla dorosłych i juniorów. W ofercie znalazła się również specjalna, dopasowana do modelu rakiety torba o pojemności 12 rakiet.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.