Nowy Pure Drive 2021 - eksplozja błyskawicy

Dziesiąte wcielenie rakiety Babolat Pure Drive, najlepiej sprzedającego się produktu firmy Babolat, eksploduje nową dynamiką mocy, oczekiwaną przez graczy na wszystkich poziomach tenisowego zaawansowania.

W nowej odsłonie rakiety znajdą oni nie tylko wszystkie kluczowe elementy, które od lat kojarzą się z Pure Drive, ale przede wszystkim dostrzegą ulepszenia, wprowadzone przez Babolat w wyniku postępu technologicznego, jaki nastąpił od momentu debiutu rynkowego rakiety w 1994 r. 

Wideo promujące nowy model Babolat Pure Drive

Eksplozja mocy

Rakiety Babolat spełniają trzy podstawowe wymagania: moc, rotacja i kontrola. Żółta Pure Aero (używana przez Rafaela Nadala) to rakieta do rotacji, biało-czerwona Pure Strike (Dominic Thiem) - do kontroli, a niebieska Pure Drive - dla graczy, którzy szukają mocy. Kim Clijsters używała takiej rakiety, kiedy wygrała cztery turnieje Wielkiego Szlema w grze pojedynczej (będąc pierwszą matką od 1980 roku, która zdobyła tytuł turniejowy). Obecnie grają nimi Fabio Fognini, Garbiñe Muguruza, Sofii Kenin i wielu innych.

Ale Pure Drive to nie tylko moc - to moc połączona ze wszechstronnością. A moc może być wykorzystana na różne sposoby, co pokazuje porównanie dwóch z czołowej dziesiątki profesjonalistów Pure Drive.

Pure Drive to rakieta dla każdego typu gracza

Babolat Pure Drive to rakieta zarówno dla profesjonalisty (na zdjęciu po lewej Fabio Fognini) jak i graczy klubowych oraz juniorów

Karolina Pliskova, jedna z najlepiej atakujących kobiet w tenisie, dysponuje mocnym uderzeniem po koźle, ale potrzebuje odrobiny dodatkowej energii na wykonanie kończącego zagrania. Z kolei gra Fabio Fogniniego opiera się na kontratakach; gdy dostaje miękką lub krótszą piłkę, eksploduje w nim siła, dzięki której zamienia obronę w wygrywające uderzenie.

Nowa rakieta Pure Drive ma bardziej stabilną ramę, co przekłada się na większy zwrot energii i dynamikę odegrania piłki nawet wówczas, gdy nie zostanie odebrana na środku naciągu. Przez analogię: reakcja samochodu na dociśnięcie pedału gazu albo nagłe przyspieszenie przez piłkarza omijającego obrońcę.

Siła oznacza energię potrzebną do zagrania piłki głęboko w kort i zależy od dynamiki jej uderzenia przez gracza. Eksplozji tempa w momencie uderzenia służy zwiększona stabilność nowej ramy Pure Drive. Z taką rakietą można miotać wygrywające piłki, których rywale na korcie nawet nie dostrzegą.

Innowacyjne technologie w nowym Pure Drive

Trudno w prosty sposób opisać, jak dokonuje się postęp. Produkcja nowoczesnych rakiet to wysoce wyspecjalizowany proces naukowy, często wykorzystujący odkrycia przemysłu lotniczego, a podejście firmy Babolat to ewolucja, a nie rewolucja. W związku z tym, nowy Pure Drive zachowuje wszystkie zalety modelu 2018, ale wprowadza też kilka godnych uwagi ulepszeń.

Nowy Pure Drive ma bardziej stabilną ramę

Bardziej stabilna rama daje mocniejsze uderzenie nawet przy nie do końca centrycznym uderzeniu

Jednym z takich udoskonaleń jest wybuchowa moc, wynikająca ze zwiększonej stabilności ramy. Innym jest zastosowanie nowej technologii „Smacwrap”, która pozwala na optymalne czucie piłki. Jest to rodzaj lepkosprężystego materiału, zintegrowanego z warstwami grafitu.

Materiał ten działa jako czynnik pochłaniający drgania, bez pogarszania właściwości mechanicznych ramy. Umożliwia odfiltrowanie wibracji powodowanych przez piłkę uderzającą w struny naciągu, dzięki czemu gracz czuje te, które wywołują poczucie dobrego kontaktu z piłką, a potencjalnie szkodliwe wibracje, które mogą prowadzić do problemów ze ścięgnami ramienia, są zminimalizowane. Rezultatem jest lepsze wyczucie piłki na strunach i satysfakcja z dobrze wykonanego odbicia.

Nowe logo Pure Drive

Nowe logo będące połączeniem symbolizującej siły maczugi i prędkości błyskawicy

Inspirującym odzwierciedleniem nowego designu Pure Drive jest robiące wrażenie zdjęcie rozwidlonej błyskawicy. Nie tylko zawiera w sobie ciemnoniebieską kolorystykę Pure Drive, ale jest metaforą jej wybuchowej mocy - gwałtownej i nieprzewidywalnej - jaką nowy Pure Drive oferuje graczom na wszystkich poziomach zaawansowania. Dwubarwny niebieski jest jednocześnie ciepły i efektowny, czyniąc rakietę miłą dla oka i podkreślając jej wysoką skuteczność.

Więcej niż rakieta, pełna kolekcja Pure Drive

Nowy Pure Drive to coś więcej niż tylko rakieta - to poszerzenie rodziny Pure Drive o szereg akcesoriów w charakterystycznym niebieskim kolorze „night storm”, w tym linia toreb i plecaków na rakiety, opaski, czapki i ręczniki, T-shirty i kurtki z kapturem, a nawet buty Propulse Fury z podeszwą, opracowane we współpracy z Michelin, wiodącą marką opon i światowym ekspertem w dziedzinie kontaktu z podłożem. Oznacza to, że miłośnicy Pure Drive będą mogli wyróżniać się swoimi kolorami od stóp do głów.

Kolekcja akcesoriów Pure Drive

Kolekcja toreb i akcesoriów Pure Drive

W kolekcji Pure Drive nie mogło zabraknąć dwóch kultowych strun, które teraz są dostępne również w kolorze niebieskim. Struny RPM PowerTouch VS zostały opracowane w celu maksymalnego wykorzystania specyfiki ramy Pure Drive. Pojawienie się na meczu gracza z Pure Drive i niebieskim naciągiem będzie sygnałem, że jego rakieta została dostrojona pod kątem optymalnej wydajności. Dwie struny mogą być używane zarówno jako pionowe i poziome, co oznacza, że gracz może wybierać między 100% mocą RPM, 100% Touch VS lub zdecydować się na ich kombinację hybrydową.

Dostępność

Nowa Pure Drive będzie dostępna w 12 różnych modelach, dopasowanych do graczy na każdym poziomie zaawansowania i w każdym wieku, od zawodowców po zawodników klubowych i juniorów. Pure Drive i modele juniorskie będą do nabycia od 24 września 2020, natomiast pozostałe modele oraz kolekcja Pure Drive znajdzie się w sprzedaży od stycznia 2021 roku.

Wideo pokazujące dziedzictwo modelu Pure Drive

Kontynuacja wspaniałej historii

W 1994 roku na rynku ukazała się pierwsza rakieta Pure Drive firmy Babolat, chociaż struny oferowane przez tę firmę są tak stare, jak sam tenis. Sukces był natychmiastowy. Carlos Moya wybrał jedną z pierwszych rakiet Pure Drive; uwielbiał sposób, w jaki pozwalała mu uderzać piłkę z wielką siłą, z bardzo krótkich backswingów. W ciągu czterech lat Carlos Moya został mistrzem Wielkiego Szlema.

Garbinie Muguruza zwyciężyła z Pure Drive tytuł na Wimbledonie

Garbinie Muguruza zwyciężyła z Pure Drive tytuł na Wimbledonie

Nowa Pure Drive to dziesiąte wcielenie oryginalnej rakiety. Jej DNA pozostaje niezmienione, a każdy, kto grał Pure Drive przez ostatnie 26 lat, rozpozna jej podstawowe "stare" cechy w najnowszym modelu. Ulepszenia były jednak ciągłe i to właśnie nowa wersja dodaje rakiecie wybuchowej mocy.

Pure Drive to flagowa rakieta w ofercie firmy. Jest ona faktycznie wszechstronna. Dzięki niewielkiej wadze łatwo nią manewrować, a niektórzy gracze wybierają ją bardziej ze względu na wyczucie piłki przy zagraniach woleja, niż ze względu na moc uderzeń z tyłu kortu.

Nic dziwnego, że Pure Drive to najlepiej sprzedająca się rakieta na świecie, wybierana przez wielu najlepszych profesjonalistów i trenerów, a także juniorów i zawodników klubowych. Ostatnie ulepszenia pozwolą im wszystkim docenić korzyści wynikające z zastosowania najnowocześniejszych technologii, a wybuchowa moc, która jest cechą nowej Pure Drive, każe spodziewać się wielu nieoczekiwanych wygrywających piłek. Moc dla wszystkich, ponieważ historia Pure Drive rozpoczyna swój najnowszy, ekscytujący rozdział!

Komentarze ()

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.