Pure Strike 3. generacji - ostra kontrola dla każdego

Nowa rakieta Babolat daje jeszcze więcej precyzji, dzięki unikalnemu czuciu podczas uderzenia. To model dla ofensywnych graczy chcących uderzać pewnie i mocno. Nowy Pure Strike zadebiutował na Roland Garros podczas meczów Dominika Thiema, który grając nim doszedł aż do finału turnieju.

Austriak rakietę na nowy model zmienił już w styczniu 2019 roku – aż do oficjalnej premiery podczas French Open grał nową ramą przemalowaną na stary model. To dość nietypowe, bo większość zawodników z czołówki ATP i WTA raczej zwleka ze zmianą. W tym przypadku było inaczej, bo Thiem przez 3 lata ściśle współpracował z firmą Babolat nad rakietą, której ostateczną wersję stworzono pod koniec 2018 roku.

Dominic Thiem grający rakietą Babolat Pure Strike podczas Roland-Garros 2019

Dominic Thiem grając nowym modelem Pure Strike dotarł do finału Roland-Garros 2019
Powiedziałbym, że to była miłość od pierwszego wrażenia. Po raz pierwszy miałem ją w ręku na obozie przygotowawczym do sezonu w Hiszpanii. Od razu odniosłem niesamowite wrażenie na korcie. Wszystko działało! To bardzo ważne. Każde uderzenie jest precyzyjne, a jednocześnie nie straciłem nic z czucia przy woleju czy slajsie. Rakieta zapewnia dużą stabilność w dłoni i daje bardzo dużo kontroli bez straty siły. Jest doskonała.

Jeden z najbardziej utalentowanych graczy nowej generacji obok wpływu na parametry miał też możliwość wybrania ostatecznej wersji designu rakiety.

Wideo: Dominic Thiem opowiada o swojej współpracy z Babolat nad stworzeniem nowego modelu rakiety Pure

NOWOCZESNA KONTROLA + CZYSTE CZUCIE = OSTRA KONTROLA

Analizując tenisa, Babolat dostrzegł potrzebę wprowadzenia nowej rakiety odpowiadającej ewolucji tenisa jako sportu. Od klasycznej kontroli z lat 80-tych, podkreślonej zamianą rakiet drewnianych na grafitowe, do nowoczesnej kontroli przełomu wieku, dokonanego przez zmianę profilu ramy dodającej dynamiki i stabilności uderzeniom, nowa zmiana jest potrzebna na erę 2020. Z ostrą kontrolą przychodzi pojęcie czystego czucia, definiujące aktualne wymagania nowoczesnej gry.

„Dzisiejsi zawodnicy chcą mieć i duży zamach i grać precyzyjnie, więc kluczowego znaczenia nabrało czucie piłki podczas uderzenia” – wyjaśnia Alex Israel, menedżer tenisa w Babolat. „Dla tej nowej generacji zawodników, chcieliśmy zachować w rakiecie to, co doceniają, jednocześnie udoskonalając czucie i szybkość reakcji, by stworzyć rakietę dla graczy ceniących kontrolę, którzy pokochają ten model jeszcze bardziej.”

Rakieta i torba z kolekcji Babolat Pure Strike

NOWY PURE STRIKE ODPOWIADA NA POTRZEBY ZAWODNIKÓW

Marka ściśle współpracowała z globalną siecią graczy i partnerów branżowych przy opracowywaniu nowego Pure Strike. Ambasadorzy Babolat, w tym wspomniany wcześniej Dominic Thiem, wzięli udział w procesie tworzenia produktu, zapewniając informacje zwrotne w kluczowych etapach testowania i projektowania rakiety.

Po opracowaniu finalnej wersji rakiety, Babolat przeprowadził testy na 93 zawodnikach i trenerach z USA i Niemiec. W ich opinii, w porównaniu z poprzednim Pure Strike:

  • 71% testujących uznało, że nowy Pure Strike daje lepsze czucie piłki podczas uderzenia
  • 78% stwierdziło, że nowy Pure Strike daje ich uderzeniom więcej kontroli
Wideo: jak testowano nowe rakiety Babolat Pure Strike

Pure Strike to rakieta, którą w ATP i WTA grają m.in. Dominic Thiem, Thiago Monteiro, Timea Bacsinszky, Anett Kontaveit, Camila Giorgi i Alize Cornet.

INNOWACYJNE TECHNOLOGIE SKUPIONE NA OSTREJ KONTROLI

Nowy Pure Strike zapewnia większą kontrolę i łatwość w grze dzięki lepszemu czuciu i przyspieszonej reakcji. Dwie główne technologie są odpowiedzialne za ostrą kontrolę: C2 PURE FEEL oraz CONTROL FRAME TECHNOLOGY.

Wideo: technologie w nowym Pure Strike

Pierwszą z nich stworzono przy współudziale firmy SMAC produkującej materiały tłumiące drgania m.in. dla samolotów Boeing i Airbus. C2 PURE FEEL to odpowiednio ułożone pomiędzy warstwami grafitu materiały absorbujące wibracje, dające graczom wyjątkowe czucie podczas każdego uderzenia. Technologia była już wcześniej wykorzystana w rakietach Pure Drive i Pure Aero, ale w Pure Strike materiał ułożony jest w innym miejscu – na godzinie 3 i 9 główki rakiety.

CONTROL FRAME TECHNOLOGY to nowoczesny przekrój ramy. Łączy on stabilność ramy o prostokątnym profilu z dynamiką ramy eliptycznej dając graczom idealny balans pomiędzy kontrolą i siłą uderzenia.

Technologie zastosowane w rakiecie Babolat Pure Strike

Zdjęcie po lewej: Control Frame Technology
Zdjęcie po prawej: C2 Pure Feel

ZAAWANSOWANY DESIGN W STYLU SHARP CONTROL

Nowy Pure Strike zachowuje silną tożsamość poprzedniej generacji, ale wynosi ją na jeszcze wyższy poziom poprzez mocne elementy graficzne. Wynikiem jest zarówno klasyczny, jak i pełen życia design.

Zdjęcie po lewej: imitacja celownika optycznego na ramie rakiety, po prawej: nowe pionowe logo serii Pure Strike

Po lewej: imitacja celownika optycznego na ramie rakiety
Po prawej: nowe pionowe logo serii Pure Strike

W rakietach Pure Strike biały kolor kojarzy się z czystością, natomiast agresji dodaje powtarzający się napis „Pure Strike”, czerwona czcionka i czerwony gromet. Design rakiety podkreśla precyzję nawet poprzez „celownik” zaznaczony na ramie rakiety i wycięty w grommecie.

Rakiety z kolekcji Pure Strike

KOLEKCJA TOREB, BUTÓW I AKCESORIÓW PURE STRIKE

Pure Strike to nie tylko rakieta, ale i cała kolekcja produktów podkreślana poprzez inspirujący, modernistyczny design. Babolat stworzył linię toreb Pure Strike z nowymi funkcjami dostosowanymi zarówno do tenisa, jak i nowoczesnego życia.

Nowość: składana torba Duffle Bag Pure Strike

Nowość: składana torba Duffle Bag Pure Strike

Pierwszą z nich jest Duffle bag Pure Strike, czyli składana torba z miejscem na rakiety, która można używać również poza kortem jako zwykłej torby sportowej (np. na siłownię, fitness itp.). Duffle bag po złożeniu zajmuje bardzo niewiele miejsca, więc nie "zagraca" domu.

Nowość: hybrydowy plecak Pure Strike

Nowość: hybrydowy plecak Pure Strike.
po lewej: przed rozłożeniem; w środku: miejsce na 3 rakiety, po prawej: rozłożony

Drugą nowością jest Backpack Pure Strike. To hybrydowy plecak z rozkładaną i termoizolowaną komorą, w której można przechowywać aż 3 rakiety tenisowe. Jeśli akurat nie transportujemy rakiet, można ją złożyć i używać go jako normalnego plecaka na każdą okazję – od sportu po codzienne życie.

Pełna kolekcja toreb, butów i akcesoriów z kolekcji Pure Strike

Pełna kolekcja toreb, butów i akcesoriów z kolekcji Pure Strike

Oferta Pure Strike to także pasujące kolorystycznie obuwie Jet Mach II Pure Strike, akcesoria, techniczne skarpety, czapka i ręcznik frotte, zapewniające wyposażenie od stóp do głów dla fanów serii.

Torby i akcesoria Pure Strike

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.