Pure Strike VS - maksymalna kontrola i pewność uderzenia

Pure Strike VS to rakieta dająca największą dawkę kontroli w ofercie Babolat. Dla mocnych zawodników turniejowych kochających elastyczne ramy - pozycja do obowiązkowego przetestowania.

K olekcja VS to rakiety z popularnych serii Babolat dostosowane do stylu gry najbardziej wymagających zawodników turniejowych. W 2020 na rynek trafił Pure Drive VS. Rok później używana przez Carlosa Alcaraza rakieta Pure Aero VS. Teraz kolekcję uzupełnia Pure Strike VS stworzony dla technicznych graczy uwielbiających uderzać wznoszącą piłkę i w ten sposób przejmować kontrolę nad wymianą.

Kolekcja rakiet VS
Na zdjęciu: kolekcja rakiet VS

Zmiany w konstrukcji dla większej kontroli

W porównaniu z Pure Strike z regularnej serii, model VS ma nieco mniejszy rozmiar główki. Ma ona 97 cali kwadratowych (626 cm2) zamiast 98 (630 cm2). Dodatkowo jest ona o 5 gramów cięższa od modelu Pure Strike 18/20 używanego przez Dominica Thiema, ma środek ciężkości umieszczony jeszcze bliżej rączki (310 mm) i bardziej elastyczną ramę. To wszystko sprawia, że to rakieta dająca największą precyzję w całej kolekcji Babolat.

Pure Strike VS to rakiety dające maksymalną kontrolę

Nowością jest również układ strun. Podczas gdy standardowy Pure Strike ma, w zależności od modelu, układ 16/19 albo 18/20, w VS mamy 16 strun pionowych i aż 20 poziomych (dowiedz się więcej o układach strun w rakietach tenisowych). Jak wykazały badania i testy Babolata jest to najlepsza kombinacja dla optymalnej równowagi pomiędzy kontrolą i mocą.

"Pracowaliśmy też nad stabilnością rakiety, aby zapewnić maksymalną responsywność. Responsywność to zdolność piłki do oderwania się od struny. Zwiększona stabilność rekompensuje niewielką redukcję sweet spotu. Pure Strike VS jest rakietą w ofercie Babolat, która zapewnia największą kontrolę, a dzięki tym zmianom atakujący gracze, którzy uderzają z dużym zamachem, będą mogli zagrywać piłki z jeszcze większą pewnością."

Ochrona główki rakiety w Pure Strike VS

Pure Strike VS jest lepiej chroniona przed uderzeniem o kort. Każda rakieta ma ochronny "bumper", czyli kawałek plastiku, który chroni ramę przed uszkodzeniem, gdy gracz gra nisko i rakieta z dużą prędkością szoruje o podłoże. Jeśli pomyśleć o ramie rakiety jak o tarczy zegara, to większość "bumperów" jest montowana od godziny 10 do 2. W Pure Strike VS rozszerzyliśmy je do zakresu od godziny 9 do 3, aby chronić większą część ramy i strun przed otarciami. Dzięki temu rakieta wolniej się zużywa, co jest szczególnie istotne przy wymagającej grze na wyczynowym poziomie.

Rakiety Pure Strike VS oferowaną są opcjonalnie w pakiecie 2 sztuk z różnicą wagi +/- 1 gram
Rakiety Pure Strike VS oferowaną są również w pakiecie 2 sztuk z różnicą wagi +/- 1 gram

Niezmienne czucie przez cały mecz

Pure Strike VS wyposażona jest w skórzany uchwyt dla lepszego czucia, a gracze, którzy chcą kupić dwie rakiety mogą kupić je w parach z gwarancją maksymalnej różnicy wagi 1 grama między nimi. Dla porównania większość rakiet tenisowych (od wszystkich producentów) może mieć +/- 7g różnicy w tym samym modelu. Gwarancja 1 grama w Pure Strike VS sprzedawanym w komplecie 2 sztuk daje graczowi pewność, że jeśli struna pęknie podczas meczu, rakieta zastępcza będzie identyczna.

Najpiękniejsza rakieta Babolat?

Wizualnie Pure Strike VS będzie tak samo uderzający jak jego koledzy. Podobnie jak modele Pure Drive i Pure Aero VS jest błyszcząco chromowana, ale z charakterystyczną czerwienią standardowej kolorystyki Pure Strike, która pojawia się jako dwa paski na chromie. Jeden z ambasadorów marki określił ją jako "najpiękniejszą rakietę, jaką Babolat stworzył od wielu lat".

Wideo: testerzy o nowej rakiecie Babolat Pure Strike VS

Pure Strike VS - dla kogo?

Olivier Carlier z zespołu Babolat jasno określa idealny profil gracza: "Jeśli grasz często, bierzesz udział w turniejach, oczekujesz od swojej rakiety wysokiej wydajności i precyzji, to z pewnością powinieneś zwrócić uwagę na naszą serię VS. A jeśli grasz z dużym zamachem, uderzasz płasko, trzymasz się blisko linii końcowej i często wchodzisz na wznoszącą piłkę, Pure Strike VS jest rakietą, która pozwoli Ci na grę z jeszcze większą pewnością uderzenia."

Seria rakiet Babolat VS

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.