Najlepsza rakieta do padla 2021 roku wg Padel Spain

Po tym, jak w ubiegłym roku najlepszym butem został Babolat JET Premura, w tym roku nagrodę dla najlepszej rakiety zdobył model Babolat Air Viper.

Jak co roku, Padel Spain, najpopularniejsze hiszpańskie czasopismo poświęcone padlowi, nominowało najlepszy sprzęt do gry w padla. Następnie jego czytelnicy głosowali, aby wyłonić zwycięzcę każdej kategorii. W głosowaniu wzięło udział ponad 150 tysięcy ekspertów i fanów padla! Najlepszą rakietą 2021 roku wybrano model Babolat Air Viper

Rakieta do padla Babolat Ait Viper 2021
Babolat Air Viper - najlepsza rakieta do padla 2021 roku

Co przekonało czytelników Padel Spain do przyznania nagrody?

Na podstawie obserwacji graczy padla inżynierowie Babolat zauważyli, że wszyscy zawodnicy są atakującymi. Wszyscy chcą zdobyć punkt niezależnie od swojej pozycji na korcie. Mając to na uwadze, Babolat zidentyfikował 3 główne typy graczy: Technical Striker, Air Striker i Counter Striker (więcej o tym podziale znajdziesz w artykule o serii Viper).

Air Viper, który został wybrany najlepszą rakietą do padla 2021 roku, jest idealną rakietą dla graczy, których nazywamy Air Striker. Ten gracz jest szybkim, agresywnym napastnikiem, grającym blisko siatki. Air Striker jest zawsze nastawiony na zdobycie punktu i często wydaje się, że leci w powietrzu, a jego stopy ledwo dotykają kortu.

Aby pomóc w tego typu grze, rakieta Air Viper daje ogromną łatwość generowania eksplozywnej siły i jest bardzo manewrowa. Nagrodę otrzymał model z 2021 roku. Na 2022 rok Babolat przygotował nową szatę graficzną z tzw. "efektem dymu", parametry rakiety pozostały bez zmian.

Babolat Air Viper 2022
Nowa szata graficzna modelu Air Viper na 2022 rok

Babolat: rakieta #1 listy WPT - Juana Lebrona

Air Viper jest częścią serii VIPER, która jest najbardziej zaawansowaną technologicznie w ofercie rakiet do padla Babolat. Modelem Technical Viper gra m.in. wielokrotny numer 1 listy World Padel Tour, Hiszpan Juan Lebron.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.