Carlos Alcaraz - nowy Rafa?

Wszyscy wiedzieli, że młody Rafa Nadal ma wielki talent, ale niewielu przewidywało, że wygra Wielkiego Szlema jako nastolatek. Wszyscy wiedzą, że Carlos Alcaraz to wielki talent, ale chyba jeszcze mniej osób przewidywało, że wygra US Open i zostanie #1 na świecie jeszcze jako nastolatek. A to się właśnie stało!

Wygrywając US Open 2022 Carlos Alcaraz został najmłodszym #1 listy ATP w historii tenisa. Miał tego dnia zaledwie 19 lat i 129 dni! Nadal wygrał Roland Garros mając 19 lat i 2 dni, ale został jedynką mając "dopiero" 22 lata. To tylko pokazuje jak fenomenalne są osiągnięcia młodszego z Hiszpanów.

Carlos Alcaraz ze swoim idolem Rafaelem Nadalem
Carlos Alcaraz z trofeum zwycięzcy US Open

Nowy Rafa?

Od kiedy były mistrz French Open, Juan Carlos Ferrero, został trenerem 15. letniego wówczas Alcaraza, znawcy tenisa czuli, że rodzi się nowa gwiazda. Ze swoją rakietą Pure Aero porównania Alcaraza z Nadalem stały się stałą śpiewką mediów na całym świecie. Carlitos nawet mówił jak młody Rafa:

Mam nadzieję, że będę walczył o wygranie wielu Wielkich Szlemów i o bycie numerem jeden. I że będę kontynuować grę z takim samym entuzjazmem jak wtedy, gdy miałem 18 lat.

Alcaraz po raz pierwszy spotkał się z Nadalem w maju 2021 roku na korcie centralnym Manolo Santana w Madrycie. Przegrał 6-1 6-2, ale zdobył zaufanie publiczności w swoim kraju. Czy bycie porównywanym do Nadala to presja czy motywacja? "Ani jedno, ani drugie", mówi Alcaraz. "Wiem, że w historii nigdy nie będzie drugiego takiego jak Rafa. Jestem Carlosem."

Carlos Alcaraz ze swoim idolem Rafaelem Nadalem
Carlos Alcaraz z Rafaelem Nadalem

Zabójcze loby

"Jestem Carlosem" podsumowuje przekonanie człowieka, który ma swoje własne piętno. Jego forehand jest oślepiający, z tą nadmierną siłą, która jest znakiem rozpoznawczym nowego pokolenia, z elastycznością i precyzją. Jego backhand, zwłaszcza gdy musi dojść do piłki, przywodzi na myśl to samo uderzenie Nadala, mimo że jeden z nich jest prawo, a drugi leworęczny.

Potrafi z mistrzostwem wrzucać dropszoty, ma tajną broń w postaci loba, jest silny i zdecydowany na korcie. Warto posłuchać, co o Alcarazie mówi Rafael Nadal. 

On już jest kompletnym graczem. Mam na myśli to, że jest odważny, potrafi często kończyć wymiany przy siatce, ma świetny forehand i świetny backhand.
Carlos Alcaraz czarujący podczas US Open

Pure Aero z mniejszą główką = więcej kontroli

Alcaraz wspomina podpisanie swojego pierwszego kontraktu z Babolatem w 2013 roku, kiedy miał zaledwie 10 lat. Przez dziewięć lat grał tym samym modelem, Pure Aero, a ostatnio przesiadł się na dający więcej precyzji Pure Aero VS. "Chciałem mieć trochę więcej kontroli" - mówi - "Ta rakieta ma jedną strunę poziomą więcej i chciałem to wypróbować. Spodobała mi się i postanowiłem ją zmienić. Bardzo mi się podoba, bo piłka szybko odchodzi ze strun, a jednocześnie mam pewność i kontrolę."

Wygrywając US Open Alcaraz miał już w dłoni nowy model Pure Aero 98, który do sprzedaży wejdzie w styczniu 2023 roku. Co więcej, młody Hiszpan został twarzą całej serii Pure Aero 2023 - czyli charakterystycznych żółtych rakiet pomagających w łatwym generowaniu ekstremalnej rotacji.

Carlos Alcaraz reklamujący nowe rakiety Babolat Pure Aero 2023
Carlos Alcaraz został twarzą serii Babolat Pure Aero

"To tygrysie oko, to dreszcz walki"

Niezależnie z jakim modelem Babolat,  Alcaraz to człowiek, którego lepiej nie mieć po drugiej stronie siatki. Zapytany, jaka jest jego ulubiona piosenka, odpowiada: "The Eye of the Tiger".

KOLEKCJA PURE AERO 2023

Pure Aero Jr 26 pojawi się w ofercie już niedługo.
Modele Pure Aero 98, Pure Aero Lite 2023 oraz torba na 6 rakiet będą miały premierę w styczniu 2023 roku.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

You are replying to a comment

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.