Rakieta idzie z pełną mocą, a nasz bekhend leci wolno albo w ogóle nie dolatuje do siatki? Jeśli znasz to uczucie, to prawdopodobnie coś jest nie tak z Twoją pracą nóg.

Anna Korzeniak

Anna Korzeniak

Była znakomita zawodniczka - trzykrotna Mistrzyni Polski w tenisie i #182 listy WTA. Obecnie trenerka uzdolnionych juniorów i graczy amatorskich. Na www.annakorzeniak.pl znajdziesz jej szkołę z kursami tenisa online.

Bekhend to dla wielu tenisistów uderzenie trudniejsze od forhendu. Wiąże się to z faktem, że bekhend powinno się grać w pozycji zamkniętej, czyli nie przodem, a bokiem do siatki.

Prawidłowe ustawienie nóg kluczem do sukcesu

Jeśli nie ustawimy prawidłowo nóg, nasze biodra nie będą w stanie wykonać obrotu podczas uderzenia. Brak obrotu równa się brakowi mocy. Dlatego na pytanie jak poprawić siłę uderzenia z bekhendu, Anna Korzeniak odpowiada - ustawiając nogi bokiem do siatki lub linii końcowej kortu. Dużo lepiej to widać na wideo powyżej, dlatego jeśli jeszcze nie udało Ci się go obejrzeć, przewiń stronę do góry i kliknij ikonkę "Play".

Przeniesienie ciężaru ciała

Ale nie tylko kierunek ustawienia stóp jest ważny. Równie istotne jest także odpowiednie rozłożenie ciężaru ciała. Jeśli przeniesiemy go na przednią nogę przed momentem uderzenia w piłkę - nasz backhand straci swoją moc. Dlatego bardzo ważne jest, aby ciężar ciała przed samym uderzeniem rozłożyć równomiernie na obie nogi lub nawet lekko na tylnią. W trakcie uderzenia przenosimy go do przodu dodając w ten sposób mocy zagraniu.

Lekcja tenisa z Anną Korzeniak

Powyższe wideo jest pierwszym odcinkiem wspólnego cyklu Babolat i szkoły tenisa Anny Korzeniak dla graczy początkujących i średnio-zaawansowanych. Co miesiąc będziemy publikowali kolejny odcinek. Pełen kurs Anny Korzeniak znajdziesz na stronie www.annakorzeniak.pl, gdzie znajduje się jej szkoła tenisa online.

W drugim odcinku Ania pokazuje prosty trik, który pozwala zwiększyć moc uderzenia forhendu granego z pozycji otwartej.

Podobne artykuły

Podziel się wiedzą

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, udostępnij go proszę w swoich mediach społecznościowych. Wystarczy kliknąć przycisk poniżej. Dziękujemy!

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.