Jak efektywnie rozpędzić rakietę główki przed uderzeniem z bekhendu? Musisz się skupić na dwóch kwestiach: dużym skręcie ciała i odpowiednio obszernym zamachu.

Anna Korzeniak

Anna Korzeniak

Była znakomita zawodniczka - trzykrotna Mistrzyni Polski w tenisie i #182 listy WTA. Obecnie trenerka uzdolnionych juniorów i graczy amatorskich. Na www.annakorzeniak.pl znajdziesz jej szkołę z kursami tenisa online.

W ielu zawodników nie zagrywa bekhendu z pełną mocą z prostej przyczyny - przyspieszają rakietę już po odbiciu. W ten sposób bardziej popychają piłkę, niż ją uderzają. 

Aby odpowiednio mocno zagrać piłkę trzeba skupić się na dwóch rzeczach.

Po pierwsze bardziej skręcić ciało, tak aby rotacją wygenerować dodatkową siłę uderzenia. Jak to zrobić, Ania pokazuje w swoim wideo-poradniku.

Po drugie, nie wolno przykurczać rąk przed uderzeniem. Rakieta musi być odprowadzona na wyciągniętych rękach. Dzięki temu w momencie kontaktu z piłką ma ona większą prędkość, co przekłada się na siłę Twojego bekhendu.

Obraz ma moc 1000 słów, więc zobacz wideo, w którym Anna Korzeniak pokazuje, jak prawidłowo ustawić górną partię ciała do bekhendu.

Podobne artykuły

Podziel się wiedzą

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, udostępnij go proszę w swoich mediach społecznościowych. Wystarczy kliknąć przycisk poniżej. Dziękujemy!

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.