Chcesz wzmocnić swój forhend i grać go jak zawodowcy? Obejrzyj wideo-tutorial Anny Korzeniak, aby poznać jedną korektę, która pozwoli Ci zwiększyć moc tego uderzenia.

Anna Korzeniak

Anna Korzeniak

Była znakomita zawodniczka - trzykrotna Mistrzyni Polski w tenisie i #182 listy WTA. Obecnie trenerka uzdolnionych juniorów i graczy amatorskich. Na www.annakorzeniak.pl znajdziesz jej szkołę z kursami tenisa online.

Grając forehand z pozycji otwartej wielu amatorskich graczy popełnia zasadniczy błąd. Polega on na tym, że stawiają oni swoje stopy prostopadle do linii końcowej kortu i grają uderzenie stojąc frontalnie do przeciwnika.

Skręć stopy

Nawet grając forehand w pozycji otwartej musimy przypilnować, aby nasze ciało było przed uderzeniem skręcone w bok. Można to poznać po tym, że nasze stopy również powinny być skierowane w boczną ścianę kortu.

W tej pozycji wykorzystujemy podłoże, poprzez odepchnięcie się od ziemi prawą stopą (u leworęcznych - lewą). To wprawia nasze ciało w ruch obrotowy i pozwala na przeniesienie dużej energii na piłkę.

Wypróbuj ten trik podczas swojego następnego mecz lub treningu - gwarantuję, że wygenerujesz znacznie mocniejszą piłkę i zaskoczysz swojego rywala mocą swojego forhendu.

Popraw swój bekhend

Zapraszamy także do obejrzenia innych odcinków wideo-cyklu stworzonego razem z Babolat, gdzie Anna Korzeniak mówi m.in. o tym, jak zwiększyć siłę uderzenia z bekhendu.

Podobne artykuły

Podziel się wiedzą

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, udostępnij go proszę w swoich mediach społecznościowych. Wystarczy kliknąć przycisk poniżej. Dziękujemy!

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.