Tenis 10 - ćwiczenia wideo - trening dla dzieci

Zobacz wideo z przykładami ćwiczeń dla dzieci według programu Tenis 10 przygotowanymi przez trenerów Babolat Team. Znajdź inspirujące przykłady do wykorzystania w zajęciach na poziomach: niebieskim, czerwonym, pomarańczowym i zielonym.  

Trenerze! Rodzicu! Inspiracji nigdy za wiele. Poniżej przedstawiamy wideo z ćwiczeniami do wykorzystania w treningu dzieci poniżej 10 roku życia. Z każdym miesiącem liczba prezentowanych ćwiczeń będzie rosnąć, więc - jeśli spodobają Ci się nasze filmy - zaglądaj tu regularnie

TUNEL - rozgrzewka, poziom biały

Poziom biały można inaczej nazwać „tenisowym przedszkolem”. Tak jak instytucja ta przygotowuje najmłodszych do nauki w szkole, tak i tu przygotowujemy dziecko na treningi tenisowe poprzez nauczanie podstaw ruchów tenisowych.  

Podczas zajęć dziecko powinno się przyzwyczajać do sprzętu i środowiska tenisowego, dlatego ćwiczenia układamy tak, by dziecko trzymało w ręce rakietę, oraz oswajało się z piłką i kortem dostosowanym do jego wieku i rozmiarów. 

Podczas zabawy w TUNEL dziecko uczy się poruszania krokiem odstawno-dostawnym oraz balansu poprzez utrzymywanie szerokiej pozycji na nogach. 

Ćwiczenie "TUNEL" - rozgrzewka tenisowa dla dzieci na poziomie białym programu Tenis10

ŻABIE SKOKI - rozgrzewka, poziom niebieski

Na poziomie niebieskim powinno rozwijać się czucie piłki i rakiety

Tego pierwszego dokonamy podczas ćwiczenia ŻABIE SKOKI. Do zabawy potrzebna nam jedynie dobrze odbijająca się piłka. Dziecko podrzuca ją i skacze w możliwie najbardziej podobnym tempie, co piłka się odbija.

Podczas ćwiczenia zwracamy uwagę na sposób skakania. Dziecko powinno wybijać się do góry z przedniej części stopy. Jest to baza pod dynamiczną pozycję wyjściową na korcie. Dodatkowo rozwijana jest koordynacja- zawodnik uczy się kontrolować swoje ruchy poprzez dostosowanie swoich wybić do kozłów piłki.

Ćwiczenie "ŻABIE SKOKI" - rozgrzewka tenisowa dla dzieci na poziomie niebieskim programu Tenis10

1 LUB 2 ODBICIA - rozgrzewka, poziom czerwony

Dzieci na poziomie czerwonym powinny rozwijać swoje umiejętności wykonawczo-odbiorcze. Częścią tego jest poprawna ocena dystansu do piłki, oraz sposób wykonania rzutu piłką. 

Podczas gry 1 LUB 2 ODBICIA rzucający przed wykonaniem ruchu pokazuje ile razy ma się odbić piłka. Rzuca piłkę w wyznaczone pole, a partner łapie piłkę po jednym lub dwóch kozłach, w zależności od tego co pokazał rzucający. 

Pierwszy z zawodników skupia się na poprawnym ruchu podczas rzucania. Jego ramię po wypuszczeniu piłki z rąk powinno być skierowane w stronę partnera. 

Drugi zawodnik jest w ciągłej gotowości, by odebrać piłkę. Oznacza to odpowiednią pracę na nogach w dynamicznej pozycji wyjściowej. 

Ćwiczenie "1 LUB 2 ODBICIA" - rozgrzewka tenisowa dla dzieci na poziomie czerwonym programu Tenis10

WYKROKI - rozgrzewka, poziom pomarańczowy

Dzieci na poziomie pomarańczowym posiadają już utrwalony podstawowy wzorzec ruchu, więc ćwiczenia można odpowiednio przyspieszyć

Podczas rozgrzewania PRACY NA NOGACH, dzieci na sygnał trenera robią wykrok we wskazaną stronę. Przez cały czas trwania ćwiczenia dzieci dynamicznie poruszają się na nogach, a wzrok mają skierowany przed siebie, w stronę trenera. 

W grze istotny jest czas reakcji.  Odpowiednia, dynamiczna pozycja wyjściowa na przodach stóp oraz patrzenie przed siebie to elementy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. 

Ćwiczenie "WYKROKI" - rozgrzewka tenisowa dla dzieci na poziomie pomarańczowym programu Tenis10

KROK SKRZYŻNY, rozgrzewka, poziom zielony

Na poziomie zielonym zawodnicy muszą pokrywać pełnowymiarowy kort. By szybko i agresywnie dobiec do piłki, potrzebny im ekonomiczny, eksplozywny ruch. 

Dzieci poruszają się od pachołka do pachołka, poruszając się eksplozywnym krokiem skrzyżnym. 

Zwracamy uwagę na to, by wybicie do wyprostu było z nogi zewnętrznej do ruchu ciała, i odpowiednia stopa była przekładana przodem

Ćwiczenie "KROK SKRZYŻNY" - rozgrzewka tenisowa dla dzieci na poziomie zielonym programu Tenis10

Ciąg dalszy nastąpi

Na razie to tyle ćwiczeń, ale ich liczba będzie rosła. W sumie opublikujemy ponad 100 edukacyjnych wideo. Zaglądaj do nas regularnie! O nowych ćwiczeniach będziemy informować m.in. na oficjalnym profilu Babolat Polska na Facebooku.

Jeśli uważasz nasze wideo za ciekawe i godne uwagi, prosimy PODZIEL się nimi w swoich mediach społecznościowych, korzystając z przycisków pod postem. Dziękujemy!

Jeśli prowadzisz zajęcia tenisowe i chcesz kupować sprzęt Babolat z dodatkową zniżką - zgłoś się do nas po rabat.

Podobne artykuły

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania