Rozmiarówka butów

Jeśli nie grałeś do tej pory w butach Babolata warto przed zakupem sprawdzić, jaki rozmiar będzie dla Ciebie najlepszy (rozmiarówka Babolata różni się odrobinę od innych producentów).

W tym celu:
1. Wyciągnij wkładkę z buta, w którym grałeś do tej pory i był on komfortowy. Jeśli nie grałeś wcześniej w tenisa - weź inny but sportowy. Jeśli nie masz buta sportowego - po prostu zmierz stopę.
2. Zmierz długość wkładki w centymetrach, jeśli mierzysz długość stopy - dodaj 0,5 cm na skarpetę tenisową.
3. Zmierzona wartość to japoński (JPN) rozmiar buta.
4. Korzystając z tabeli poniżej porównaj japoński rozmiar (wiersz oznaczony JPN) z europejskim (EU) lub amerykańskim (USA). Przykładowo - męski but z wkładką o długości 27,5 cm to europejski rozmiar 43, a amerykański - 9,5.

Nie zdziw się, jeśli wynik jest o rozmiar lub 1,5 rozmiaru europejskiego (EU) wyższy niż w butach, w których grałeś do tej pory - to normalne w obuwiu Babolata. Wielu zawodników z rozmiarem europejskim 43 np. w Adidasie, wybiera but Babolat o rozmiarze 44,5.

OBUWIE MĘSKIE


Rozmiarówka butów męskich Babolat

OBUWIE KOBIECE
OBUWIE JUNIORSKIE


Obuwie juniorskie

Rozmiarówka odzieży

Dla Twojej wygody, jeśli wahasz się pomiędzy dwoma rozmiarami, rekomendujemy wybranie większego.

Zwróć uwagę, że wartości w tabeli to nie rozmiar odzieży, a Twojego ciała. Procedura, jak się zmierzyć jest opisana poniżej i pokazana na rysunkach.

ODZIEŻ MĘSKA


Tabele rozmiarowe odzieży męskiej Babolat

ODZIEŻ KOBIECA


Tabele rozmiarowe odzieży damskiej Babolata

ODZIEŻ CHŁOPIĘCA


Rozmiarówka odzieży chłopięcej Babolat

ODZIEŻ DZIEWCZĘCA


Rozmiarówka odzieży dziewczęcej Babolat

Rozmiary rączek tenisowych

Babolat ma rączki o standardowym obwodzie (liczonym w calach od 4 do 4-5/8. Można spotkać dwa określenia - amerykańskie (pokazujące obwód właśnie w calach) i europejskie (G0-G5) używane w naszym sklepie. W teorii prawidłowy chwyt to taki, w którym między kłębem kciuka, a opuszkiem najdłuższego palca dłoni gracza mieści się palec wskazujący drugiej dłoni. Jeśli nie masz akurat rakiety, którą możesz chwycić sugerujemy skorzystanie z poniższej tabeli.

G0 4 Rączka dla dzieci i juniorów
G1 4-1/8 Rączka dla juniorów i kobiet o małych dłoniach
G2 4-1/4 Rączka dla mężczyzn o małych dłoniach i kobiet o dłoniach normalnych
G3 4-3/8 Rączka dla mężczyzn o normalnych dłoniach i kobiet o dłoniach dużych
G4 4-1/2 Rączka dla mężczyzn o dłoniach dużych
G5 4-5/8 Rączka dla mężczyzn o dłoniach bardzo dużych

Ważne, aby rączkę rakiety wybierać tylko i wyłącznie biorąc pod uwagę wielkość dłoni, a nie wzrost. Zdarzają się wysokie osoby o małych dłoniach i niskie o dużych. Jeśli nie wiesz, jaka rączka będzie odpowiednia dla Ciebie - najlepiej zapytaj swojego trenera.