Buty tenisowe


Najlżejsze Babolat JET Mach, stabilne Propulse Rage i Fury, czy komfortowe SFX i Pulsion - w butach Babolat zawsze szybko dojdziesz do piłki. Męskie, kobiece i dla dzieci - nasze modele są stworzone w 100% z myślą o charakterystycznych, tenisowych ruchach. Użyj filtrowania, aby znaleźć obuwie w Twoim rozmiarze i na ulubioną nawierzchnię kortu. Wszystkie buty Babolat mają podeszwę stworzoną we współpracy z produkującą opony firmą Michelin. Dzięki specjalnej mieszance gumy ma ona lepszą przyczepność i znacznie wolniej się zużywa.

Jak wybrać buty tenisowe - 9 praktycznych wskazówek »

Jak prawidłowo wybrać buty do tenisa?

Najważniejsza jest podeszwa. Musisz dobrać jej rodzaj do nawierzchni kortu, na której najczęściej grasz:

  • CLAY to buty na korty ziemne mające podeszwę w charakterystyczną jodełkę, dzięki której drobinki cegły mogą uciekać na boki podczas robienia ślizgu
  • AC - to obuwie na nawierzchnię twardą (hard court). Ich podeszwa - stworzona we współpracy z produkującą opony m.in. dla formuły 1 firmą Michelin - charakteryzuje się najwyższą możliwą wytrzymałością (betonowa struktura kortu błyskawicznie wyciera podeszwę)
  • OC - zostały stworzone na korty z trawy sztucznej z drobnymi kołkami. Na nawierzchni trawiastej można również grać w butach na korty ziemne 

Oczywiście nawet z niewłaściwie dobraną podeszwą do nawierzchni można zagrać w tenisa, ale trzeba liczyć się z tym, że takie obuwie nie będzie dawało perfekcyjnej przyczepności. Nie warto również grać w butach CLAY na nawierzchni twardej - podeszwa wykonana z miękkiej gumy na betonie się bardzo szybko wyciera i trzeba je będzie wcześniej wymienić. 

Obuwie tenisowe dla różnych typów graczy

W kolekcji Babolat poszczególne modele odpowiadają innym typom zawodników:

  • JET Mach i Tere to ultralekkie obuwie dla graczy, którzy na korcie używają zwinności jako swojej głównej broni. Są wykonane z siatki, która dzięki wykorzystaniu Kevlaru (materiału, z którego robi się m.in. kamizelki kuloodporne) jest nie tylko lekka, ale też wytrzymała
  • Propulse RAGE i FURY są dla graczy, którzy chcą maksymalnie pewnie poruszać się po korcie. Ich budowa doskonale zabezpiecza stopę przed ryzykownymi ruchami. Są też cięższe dając poczucie stabilności
  • SFX i Pulsion to komfortowe buty dla amatorów i początkujących. Są lekkie, wygodne i mają więcej miejsca na palce

Najlżejszy but tenisowy

Model JET Mach II to najlżejszy zawodniczy but tenisowy dostępny na polskim rynku (zobacz ranking). Zmniejszanie wagi butów to tendencja niemal we wszystkich sportach. Nawet jeśli różnicy w wadze nie czuć od razu, doskonale wiadomo o co chodzi, gdy gra się tie-breaka w trzecim secie. Takie ultralekkie obuwie to znacznie mniejsze zmęczenie stóp i szybszy start do piłki. 

Właściwy rozmiar

Warto również zwrócić uwagę na rozmiar buta. Podczas gry w tenisa noga puchnie, więc trzeba zostawić odpowiedni zapas. Nie powinno się kupować butów dobrych "na styk". Przymierzając warto założyć grubą tenisową skarpetę. 

Jeśli do tej pory nie grałeś/grałaś w butach Babolat, warto przed złożeniem zamówienia sprawdzić rozmiarówkę - przeczytaj szczegółową instrukcję, jak dobrać właściwy rozmiar.

Zobacz również artykuł na naszym blogu: "Jak wybrać buty tenisowe - 9 praktycznych wskazówek".

Filtruj według

Kategorie
Rozmiar
więcej... mniej
Podeszwa
Kolekcja
Cena
Filtruj
Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.