Owijki tenisowe Babolat - wierzchnie / zewnętrzne

Wierzchnie


Owijki wierzchnie są z angielskiego nazywane również overgripami. Nawija je się na owijkę bazową. Zazwyczaj pakowane są po 3 szt. choć dla profesjonalnych zawodników można też spotkać opakowania po 12 i 30 sztuk. Dzięki tańszemu procesowi produkcji mają atrakcyjniejsze ceny i większość graczy tuż po zakupie rakiety owija rączkę właśnie owijką wierzchnią. Regularnie wymieniane dają graczom lepsze czucie rączki rakiety i dzięki temu kontrolę nad uderzeniem.

Overgripy można podzielić na suche i klejące. Suche - takie jak VS Original lub Tour Original - dają przyjemne uczucie nawet w upalne i wilgotne dni, gdy pot spływa nam po dłoniach na rączkę rakiety. Ich minusem jest to, że dają mniejszą pewność chwytu i trzeba rakietą odrobinę mocniej ścisnąć w trakcie uderzenia. Klejące owijki takie jak Pro Tour, Pro TackyPro ResponseMy Overgrip pozwalają przy mniejszym wkładzie własnej siły lepiej trzymać rakietę.

Drugim istotnym kryterium wyboru jest grubość. Im cieńsza owijka, tym gracz lepiej czuje kąty rączki i dzięki temu łatwiej mu prawidłowo chwycić rakietę w zależności od typu uderzenia. Minusem jest mniejszy komfort gry związany z niższym tłumieniem drgań. Grubsze owijki odwrotnie: dają większą przyjemność z gry, dzięki lepszej absorpcji drgań, za to nie dają tak dobrej kontroli chwytu rakiety.

Wszystkie owijki Babolat bardzo dobrze pochłaniają pot spływający z dłoni na rączkę rakiety. Jeśli jednak często grasz w ciepłym otoczeniu albo obficie się pocisz i rączka rakiety ślizga Ci się w dłoni, wybierz modele o najlepszej absorpcji potu takie jak Pro Tacky i Pro Response.

Jeśli jesteś graczem początkującym i nie masz pojęcia, co wybrać, polecamy nasze bestseller - uniwersalne owijki My Overgrip. Maksymalnie wytrzymałe i mające znakomity stosunek ceny do jakości.

Infografika - właściwości owijek wierzchnich Babolat

Infografika - właściwości owijek wierzchnich Babolat
Filtruj według
Kolor
Opakowanie(szt.)
Powierzchnia
Perforacja
Grubość(mm)
Waga(g)
Absorpcja wilgoci(%)
Cena
Filtruj
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania