Nie jesteś zalogowany(a)! Tylko zalogowani użytkownicy widzą ceny z rabatem  
Nie masz konta? Zarejestruj się w 30 sekund

Sprzęt do padla Babolat: rakiety, piłki, torby i plecaki, wyprzedaż


Padel to nowa dyscyplina szybko zdobywająca zawodników na całym świecie, także w Polsce. Babolat - jako firma specjalizująca się w sportach rakietowych - od wielu lat oferuje najwyższej klasy rakiety do padla używane przez czołowych zawodników World Padel Tour, m.in. Juana Lebrona. Dla graczy mamy również piłki do padla oraz torby i plecaki z miejscem na rakiety.

Jak dobrać rakietę do padla?
Gdzie przetestować rakiety do padla Babolat?


Jak wybrać rakietę do padla?

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać idealną dla siebie rakietę do padla to poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji, dotyczących wpływu poszczególnych parametrów na grę.

Rakieta do padla

Na zdjęciu: rakieta do padla

Kształt rakiety

 • OKRĘG - rakieta w tym kształcie wybacza błędy! Nawet jeśli nieidealnie uderzysz, piłka najprawdopodobniej nadal poleci na stronę przeciwnika. Rakiety o tym kształcie główki dają też większą kontrolę nad piłką. Tę korzyść dobrze wykorzystują zawodnicy defensywni, których główną zaletą jest granie piłki w odpowiednie miejsce po stronie przeciwnika. Rakieta jest manewrowna, jednak trudno jest nadać uderzeniu dużej prędkości. Po okrągłe rakiety najczęściej sięgają gracze zaczynający swoją przygodę z padlem.
 • ŁZA - to najpopularniejszy kształt rakiety ze względu na jego uniwersalność. Jest dobry zarówno dla zawodników ceniących kontrolę, jak i tych grających siłowo na każdym poziomie zaawansowania. Zapewnia idealną mieszankę siły i kontroli i pomaga wykonywać różnorakie uderzenia. Odczucie balansu pozwoli ci na szybkie dostosowanie się do zmiennych warunków gry i taktyk przeciwników.
 • DIAMENT - to ulubiony kształt rakiety zawodników profesjonalnych. Rakieta wyważona jest na główkę, co daje dużą siłę uderzeniu, ale zmniejsza jego kontrolę. Zawodnicy muszą skupić się na dokładnych uderzeniach, by móc w pełni korzystać z siły, którą daje rakieta. Rakieta jest idealna dla zawodników lubiących atakować i prowadzić grę. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad przejściem na rakietę o tym kształcie - wybierz lżejszy jej model. Rakieta będzie przez to bardziej manewrowna, a czucie podobne do bardziej zbalansowanej rakiety.

Waga rakiety do padla

Ogólna zasada dotycząca wagi jest następująca:

Im cięższa rakieta, tym silniej możesz uderzyć piłkę. Im lżejsza, tym łatwiej będzie ci ją kontrolować.

Kobiety, juniorzy oraz osoby początkujące zazwyczaj wybierają lekkie rakiety (340-360 gram), mężczyźni na średnim i wyższym poziomie - cięższe (360-390 gram). Rakiety juniorskie są krótsze i lżejsze (240-300 gram).

Grubość rakiety

Waha się od 34 mm (głównie w juniorskich rakietach) do 38 mm. Grubsze rakiety są bardziej wytrzymałe, często też cięższe, co ma przełożenie na siłę uderzenia. 

Materiał, z którego zrobiona jest rakieta do padla

Rakieta składa się z dwóch głównych części: ramy i frontu (dla porównania rakiety tenisowe mają ramę i powierzchnię z naciągiem). Większość ram wykonanych jest albo z bardziej wytrzymałego, ale i droższego włókna węglowego, lub mniej wytrzymałego, ale tańszego włókna szklanego. Producenci często mieszają materiały i dodają wstawki węglowe, grafitu, grafenu, kevlaru lub tytanu.

Front zazwyczaj jest wykonany albo z pianki albo tworzywa EVA. Pianka jest bardzo dynamicznym materiałem, który doda siły twoim uderzeniom. Jako że pianka jest dość delikatnym materiałem to i zużywa się szybciej. Bardziej wytrzymałe jest tworzywo EVA. Jest ono twardsze i mniej ugina się podczas uderzenia, przez co kontrola nad uderzeniem jest większa.

Balans w rakietach do padla

Balans to sposób, w jaki wyważona jest rakieta. W padlu jest on w dużej mierze powiązany z kształtem rakiety. I tak:

 • Rakiety okrągłe mają balans na rączkę. Oznacza to lepszą kontrolę i manewrowność rakietą, oraz mniejszą siłę uderzenia.
 • Rakiety w kształcie łzy mają balans równomierny. Dzięki temu są uniwersalne dla graczy poszukujących własnego stylu gry oraz uczących się różnego rodzaju uderzeń.
 • Rakiety w kształcie diamentu najczęściej są wyważone na główkę. Siła uderzenia jest większa, jednak często odbywa się to kosztem kontroli nad uderzeniem.

Zawodnicy grający w padla

Na zdjęciu: zawodnicy grający sprzętem do padla Babolat

Oferta rakiet do padla Babolat

Firmy produkujące rakiety do padla starają się jak najbardziej ułatwić proces wyboru rakiety. Zazwyczaj rakiety są odpowiednio nazwane, a kolekcja ułożona tak, by zawodnik od razu szedł do zakładki z rakietami dla swojego poziomu zaawansowania. W przypadku Babolata:

 • zaawansowani zawodnicy wybiorą rakiety z dopiskiem CARBON, np. Viper Carbon, Revenge Carbon, lub Defiance Carbon.
 • gracze średniozaawansowani lub często grający amatorzy wybiorą rakiety ze słowem LITE w nazwie, tj. Viper Lite, Revenge Lite lub Defiance Lite.
 • okazjonalni i początkujący gracze wybiorą ramy z serii GAME: Reveal lub Contact, a juniorzy Viper Junior.

Na każdym z poziomów możesz dobrać dla siebie rakietę patrząc na jej kształt, balans i wagę:

 • rakiety z Viper w nazwie mają kształt diamentu i są wyważone na główkę - dają dużo siły
 • rakiety z Revenge mają kształt łzy i wyśrodkowany balans - zapewniają kompromis między siłą i kontrolą
 • rakiety z Defiance w nazwie mają kształt okręgu i balans na rączkę - gra się nimi łatwiej i dają większą kontrolę

Jeśli masz jakiekolwiek pytania - napisz lub zadzwoń (91) 486 29 20 - z chęcią poradzimy w wyborze rakiety. 

Gdzie można przetestować rakiety do Padla Babolat?

Przy wyborze rakiety obok parametrów ważne jest również nasze uczucie. Dlatego przed zakupem warto przetestować rakietę do padla w naszym centrum testowym w największym klubie padla w Polsce, czyli Pro Padel w Warszawie. Wszystkie niezbędne informacje otrzymają Państwo w recepcji klubu. Pro Padel w Warszawie ma najbogatszą ofertę sprzętu do padla Babolat. Zapraszamy do testów i zakupów.

Pro Padel

Pro Padel
ul. Jutrzenki 12
02-230 Warszawa
tel.:  (22) 299 13 93

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.