Lotki do badmintona Babolat

Lotki


Lotki piórowe Babolat

Babolat oferuje 6 różnych rodzajów modeli naturalnych o oznaczeniach od 1+ do 5. Warianty o numerach 1+, 1 i 2 są przeznaczone dla turniejowych graczy poszukujących maksymalnych wrażeń z gry. Produkowane są z piór gęsich - po 16 na jeden egzemplarz. Ich głównymi zaletami to doskonała kontrola i przewidywalność lotu. Występują one w różnych prędkościach (77 i 78).

Modele o oznaczeniach Babolat 3, 4 i 5 są wykonane z piór kaczych. Dają dużą wytrzymałość, ale kosztem precyzji lotu. Dzięki przystępniejszej cenie znakomicie nadają się do treningu.

Lotki do badmintona syntetyczne (nylonowe) Babolat

Druga grupa produktów to te wykonane z tworzyw sztucznych. Mają gorsze właściwości lotu i są bardziej nieprzewidywalne, ale zapewniają nawet 4-krotnie dłuższą żywotność i lepiej znoszą niecentryczne uderzenia. Dlatego nadają się idealnie dla początkujących i średniozaawansowanych graczy oraz do treningu.

Babolat ma swojej ofercie trzy modele: Babolat Cup są zrobione z materiałów najwyższej jakości i niewiele ustępują właściwościami lotkom piórowym. Babolat Practice to przystępny cenowo wariant do treningu dla początkujących graczy. Babolat Cup natomiast ma właściwości pomiędzy i zapewniają znakomity stosunek jakości do ceny.

Lotki do badmintona a poziom gry

  • Dla początkujących graczy polecamy modele nylonowe. Tacy gracze dopiero uczą się poprawnych uderzeń i mogliby szybko zniszczyć egzemplarze piórowe, a ich poziom powoduje, że nie odczują różnicy w trajektorii lotu.
  • Gracze średnio-zaawansowani powinni wybrać najlepsze modele syntetyczne lub tańsze piórowe - dzięki temu będą mogli zwiększać swoje umiejętności techniczne.
  • Gracze zaawansowani powinni wybierać najlepsze egzemplarze z gęsich piór. Będą oni mogli nimi zagrywać wyszukane zagrania badmintonowe i odczuwać przyjemność z gry na najwyższym poziomie.

Więcej informacji, jak prawidłowo dobrać lotki znajdziesz w artykule na blogu Rakietopedia.

Filtruj według
Rodzaj
Opakowanie
Wytrzymałość
Jakość piór
Korek
Cena
Filtruj
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania