Rakiety tenisowe Babolat dla początkujących i średnio-zaawansowanych

Dla graczy klubowych


Rakieta tenisowa dla początkujących i średnio - zaawansowanych

W ofercie Babolat mamy specjalne rakiety tenisowe dla osób, które dopiero zaczynają grę w lub grają bardziej dla przyjemności niż osiągów. Mają one specjalnie dobrane parametry techniczne, aby ułatwić grę w tenisa tym, którzy dopiero startują lub sprawić, że gra będzie bardziej komfortowa dla tenisistów na tzw. klubowym poziomie. Większa główka, mniejsza waga, rzadszy przeplot strun, balans bardziej w kierunku główki - to wszystko sprawia, że po prostu łatwiej się nimi operuje i nabywa nowe umiejętności. Poza tym nasze rakiety dla początkujących i średnio - zaawansowanych mają piękny design, bardzo zbliżony do tych z najwyższej półki. Nie musisz być profesjonalistą, aby wyglądać na korcie profesjonalnie! Jeśli stoisz przed wyborem rakiety, przeczytaj koniecznie nasz poradnik, w którym tłumaczymy jak dobrać rakietę do tenisa lub zobacz artykuł z konkretnymi propozycjami rakiet dla początkujących dorosłych tenisistów.

Problem z wyborem rakiety? Potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas lub zadzwoń (91) 486 29 20 (pon.-pt. 8:00-16:00). W naszym zespole pracują byli zawodnicy i trenerzy. Mamy niemal 30 lat doświadczenia w doradzaniu tenisistom, jakie rakiety powinni wybrać, by najlepiej wykorzystać swoje umiejętności.

RAKIETY DO TENISA DLA POCZĄTKUJĄCYCH - CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA ↓

Jaka najlepsza rakieta do tenisa dla początkujących?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez początkujących tenisistów jest kupowanie rakiet dla zaawansowanych graczy. Dlaczego to błąd? Bo takie rakiety, by móc skorzystać z drzemiącego w nich potencjału wymagają odpowiednich umiejętności. Takie rakiety są też drogie, więc nie dość, że nie będziesz nią dobrze grał w tenisa, to jeszcze stracisz mnóstwo pieniędzy.

Jaka są więc dobre rakiety tenisowe dla początkujących? Rakieta tenisowa do tenisa ziemnego dla początkującego dorosłego powinna:

  • Mieć większą główkę - najlepiej 102-105 cali kw. - większa główka pozwala a) łatwiej trafić w piłkę, b) zagrać mocniejsze uderzenie dzięki tzw. efektowi trampoliny
  • być lekka - najlepiej 255-270 gramów - dzięki niższej wadze będziesz mógł łatwiej manewrować rakietą i szybciej nauczyć się poprawnej techniki. Taka rakieta sprawi, że Twoja ręka nie będzie też cię bolała po grze
  • być wykonana z grafitu (najlepiej - ale to droższa opcja), kompozytu grafitowego lub klejonego grafitu. O ile nie grasz w tenisa okazjonalnie, np. 2 razy do roku wystrzegaj się bardzo tanich rakiet wykonanych z aluminium

W ofercie Babolat najlepsze rakiety tenisowe na start to modele z serii Pulsion lub Evoke. Jeśli ciągle nie możesz się zdecydować, zobacz nasz poradnik z konkretnymi propozycjami modeli dla początkujących tenisistów.

Dobra rakieta dla średnio-zaawansowanego gracza

Gracze na odrobinę wyższym poziomie, regularnie grający w tenisa (np. 2 razy w miesiącu), grający z trenerem powinni zaopatrzyć się w sprzęt w 100% z grafitu. Dlaczego? Grafit jest materiałem, który doskonale pochłania drgania i oddaje energię. Mamy więc dwie korzyści:

  • lepsze pochłanianie drgań = mniej zmęczona i podatna na kontuzję ręka
  • lepsze oddawanie energii = mocniej zagrana piłka przy mniejszym wkładzie własnej siły

Jeśli chodzi o wagę możesz pozwolić sobie na jej lekkie podniesienie w stosunku do rakiet dla początkujących. Dla mężczyzn nawet do 285 gramów, dla kobiet do około 270 gramów. Większa waga rakiety da Ci większą pewność uderzeń, szczególnie jak przeciwnik zagra Ci mocną piłkę. Warto również lekko zmniejszyć powierzchnię główki rakiety - najlepiej do 100-102 cali kw. Dzięki temu będziesz miał większą kontrolę nad zagraniami.

Dla graczy średnio-zaawansowanych Babolat poleca rakiety z serii Evo i Boost.

Filtruj według
Rozmiar
Poziom
Kolekcja
Skład
Waga(g)
Balans (mm)
Sztywność (ra)
Wielkość główki (cm2/cale2)
Układ strun
Długość (mm/cale)
Cena
Filtruj
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania