Rakiety tenisowe Babolat dla początkujących i średnio-zaawansowanych


Babolat oferuje rakiety do tenisa dla dorosłych graczy klubowych: zaczynających grę w tenisa i średnio - zaawansowanych. Rakiety mają design niemal identyczny z rakietami zawodniczymi, więc nawet jak uczysz się grać w tenisa - wyglądasz na korcie profesjonalnie.

Jak wybrać rakietę do tenisa? [kompletny przewodnik] »
Jak wybrać rakietę tenisową dla początkujących i nie przepłacić [zobacz wideo] »
Jak prawidłowo wybrać rakietę tenisową dla średnio-zaawansowanych zawodników [zobacz wideo] »

Jak prawidłowo wybrać rakietę tenisową dla początkujących?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez początkujących tenisistów jest kupowanie rakiet dla zaawansowanych graczy. Dlaczego to błąd? Bo takie rakiety, by móc skorzystać z drzemiącego w nich potencjału wymagają odpowiednich umiejętności. Takie rakiety są też drogie, więc nie dość, że nie będziesz nią dobrze grał w tenisa, to jeszcze stracisz mnóstwo pieniędzy.

Wideo: 4 kluczowe porady, jak wybrać rakietę dla początkującego tenisisty

Jaka są więc dobre rakiety tenisowe dla początkujących?

Rakieta tenisowa do tenisa ziemnego dla początkującego dorosłego powinna:

  • Mieć większą główkę - najlepiej 102-105 cali kw. - większa główka pozwala a) łatwiej trafić w piłkę, b) zagrać mocniejsze uderzenie dzięki tzw. efektowi trampoliny
  • być lekka - najlepiej 255-270 gramów - dzięki niższej wadze będziesz mógł łatwiej manewrować rakietą i szybciej nauczyć się poprawnej techniki. Taka rakieta sprawi, że Twoja ręka nie będzie też cię bolała po grze
  • być wykonana z grafitu (najlepiej - ale to droższa opcja), kompozytu grafitowego lub klejonego grafitu. O ile nie grasz w tenisa okazjonalnie, np. 2 razy do roku wystrzegaj się bardzo tanich rakiet wykonanych z aluminium

W ofercie Babolat najlepsze rakiety tenisowe dla początkujących to modele z serii Pulsion lub Evoke.

Dobra rakieta dla średnio-zaawansowanego gracza

Wideo: zobacz jak dobrać rakietę do tenisa dla średnio-zaawansowanych graczy

Gracze na odrobinę wyższym poziomie, regularnie grający w tenisa (np. 2 razy w miesiącu), grający z trenerem powinni zaopatrzyć się w sprzęt w 100% z grafitu. Dlaczego? Grafit jest materiałem, który doskonale pochłania drgania i oddaje energię. Mamy więc dwie korzyści:

  • lepsze pochłanianie drgań = mniej zmęczona i podatna na kontuzję ręka
  • lepsze oddawanie energii = mocniej zagrana piłka przy mniejszym wkładzie własnej siły
Jaka waga rakiety?

Jeśli chodzi o wagę możesz pozwolić sobie na jej lekkie podniesienie w stosunku do rakiet dla początkujących. Dla mężczyzn nawet do 285 gramów, dla kobiet do około 270 gramów. Większa waga rakiety da Ci większą pewność uderzeń, szczególnie jak przeciwnik zagra Ci mocną piłkę.

Warto również lekko zmniejszyć powierzchnię główki rakiety - najlepiej do 100-102 cali kw. Dzięki temu będziesz miał większą kontrolę na zagraniami.

Dla graczy średnio-zaawansowanych Babolat poleca rakiety z serii Gamer, Boost lub - jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy - Rival.

Ciągle za drogo? Sprawdź najniższe ceny w Babolat Outlet

W naszym Outlecie znajdziesz starsze serie rakiet dla początkujących i średnio-zaawansowanych w cenach nawet do -70%.

Problem z wyborem rakiety? Potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas lub zadzwoń (91) 486 29 20 (pon.-pt. 8:00-16:00). W naszym zespole pracują byli zawodnicy i trenerzy. Mamy niemal 30 lat doświadczenia w doradzaniu tenisistom, jakie rakiety powinni wybrać, by najlepiej wykorzystać swoje umiejętności.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.