Rakiety tenisowe Babolat dla dzieci i juniorskie

Dla dzieci i juniorskie


Rakiety tenisowe dla Twojego dziecka

Są łatwe w grze, dają dużo siły uderzeniom i chronią przed kontuzjami — to główne cechy rakiet dla dzieci Babolat. To zasługa pogłębionych badań nad tenisem dziecięcym, które pozwoliły nam stworzyć sprzęt zaprojektowany z uwzględnieniem potrzeb najmłodszych tenisistów. Są też pięknie malowane; w barwach zarówno dla chłopców — np. seria Nadal Jr i Ballfighter, jak i dziewczynek — seria B'Fly. Rakiety juniorskie Babolat to krótsze, 26 i 25-calowe wersje rakiet zawodniczych z popularnych serii: Pure Drive, Pure Aero i Pure Strike. Uważamy, że dzieci to przyszłość tenisa, dlatego Babolat został oficjalnym partnerem sprzętowym programu Tenis10 Polskiego Związku Tenisa oferując wyjątkowy sprzęt dla przyszłych mistrzów i wsparcie dla ich trenerów.

Babolat oficjalnym partnerem sprzętowym programu Tenis10 Polskiego Związku Tenisowego

RAKIETY TENISOWE DLA DZIECI - CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA ↓

Jak dobrać rakietę do tenisa dla dziecka?

Dwa podstawowe kryteria to: poziom gry dziecka i rozmiar rakiety. Materiał, z którego wykonana jest rakieta dla dziecka ma ogromne znaczenie. Ma też główny wpływ na ceny rakiet. Tutaj dużo zależy od tego, na jakim poziomie zaawansowania jest Twoje dziecko.

  • Jeśli zaczyna grę w szkółce tenisowej, odpowiednie będą tanie rakiety z aluminium. Ich główną zaletą jest niska cena — tak istotna, gdy jeszcze nie wiemy, czy synowi lub córce spodoba się tenis. Proponowane serie rakiet: Nadal Jr, Ballfighter, B'Fly i Comet.

  • Dla dzieci średnio-zaawansowanych, które już jakiś czas grają w szkółce i zaczynają również rywalizować w mini-tenisa — dobre będą rakiety z kompozytu grafitowego. Są one sztywniejsze od aluminiowych i dzięki temu generują szybszą piłkę. Ich zaletą jest również to, że mniej drgają, a więc chronią rękę dziecka przed kontuzjami i zmęczeniem. Polecane serie rakiet to Drive Junior, Aero Junior i Strike Junior.

  • Dzieci dobrze i chętnie grające w tenisa najlepsze rezultaty osiągną rakietami w 100% z grafitu. Dają one największą moc i precyzję uderzeń, oraz najlepiej chronią przed kontuzjami. Przygotowują też zawodnika do gry dorosłą rakietą. Rakiety te są najdroższe, ale warte swojej ceny. Juniorskie rakiety tenisowe Babolat to m.in.: Pure Drive Junior 26 i 25, Pure Aero Junior 26 i 25.

Długość / rozmiar rakiety tenisowej dla dziecka

Rozmiar rakiety tenisowej dla dziecka ma kluczowe znaczenie dla jego wyników na korcie. Mówiąc rozmiar mówimy o długości.

  • Za długa rakieta sprawi, że ciężko będzie mu zagrać piłkę — dziecko może spóźniać się z zamachem i psuć więcej piłek. Dodatkowo istnieje ryzyko rozwinięcia niepoprawnej techniki uderzenia, co znacznie zahamuje progres w przyszłości
  • Za krótka rakieta daje mu mniejszy zasięg i nie pozwala na nadanie piłce większej prędkości. Twoje dziecko będzie miało mniejsze szanse w starciu z dziećmi mającymi prawidłowo dobrane rakietki i może szybko zniechęcić się do tenisa

Jak wybrać odpowiedni rozmiar rakiety tenisowej dla dziecka?

Idealna sytuacja to taka, gdy dziecko może przymierzyć się do rakiety. Jak to zrobić? Ubrane w obuwie sportowe dziecko powinno stać wyprostowane. Ręka, którą gra w tenisa, powinna być ułożona w dół, wzdłuż ciała. Rakietę kładziemy krawędzią główki do podłogi, rączką do góry. Chłopiec lub dziewczynka powinna chwycić rakietę za koniec rączki. To bardzo ważne — dzieci mają tendencję do chwytania rakiety w połowie rączki, a jest to niepoprawny chwyt.

Teraz patrzymy, jak układa się ręka dziecka:

  • Jeśli ręka jest prosta a krawędź główki rakiety sięga kostki dziecka — prawdopodobnie udało nam się znaleźć właściwą rakietkę
  • Jeśli ręka jest ugięta, a rakietka sięga podłoża — rakieta jest za długa
  • Jeśli ciało dziecka jest mocno przekrzywione w stronę ręki trzymającej rakietę albo dziecko stoi prosto, a krawędź główki rakiety jest oddalona od kostki dziecka o ponad 2 cm — rakieta jest za krótka

Jak dobrać rozmiar rakiety kupując online?

Gdy kupujemy rakiety tenisowe dla dzieci i juniorów w sklepie internetowym, warto najpierw zmierzyć wzrost dziecka. Następnie wybrać model odpowiedni do jego wzrostu:

A co, gdy moje dziecko ma dokładnie 120 cm wysokości? Jeśli wzrost jest na granicy dwóch rozmiarów, eksperci Babolat zalecają wybranie krótszej rakiety. Dziecku będzie się nią łatwiej grało.

Dzieci wyższe niż 150 cm mogą grać już rakietami seniorskimi zawodniczymi, jeśli startują w turniejach lub modelami dla graczy klubowych, gdy dopiero uczą się grać w tenisa.

Jak dobrać rozmiar rączki w rakiecie juniorskiej?

W grafitowych, dłuższych modelach rakiet (25 i 26 cali), dodatkowym parametrem jest rozmiar rączki rakiety. Aby wybrać odpowiedni, dziecko powinno chwycić rączkę rakiety. Następnie między kłęb (podstawę) kciuka, a opuszek najdłuższego palca włóż palec wskazujący drugiej dłoni. Dobry rozmiar to taki, w którym palec wskazujący mieści się idealnie lub niemal idealnie. Jeśli mamy za dużo przestrzeni - spróbuj rączkę rozmiar mniejszą (np. zamiast G0 wybierz G00). Jeśli się nie mieści lub mieści na ścisk — wybierz większą (np. zamiast G0 wybierz G1).

Z doświadczenia sprzedażowego wiemy, że dziewczynki zazwyczaj wybierają rozmiary rączek G00 lub G0. ChłopcyG0, a ci bardziej rozwinięci fizycznie — G1. Przy czym G00 jest najcieńszą rączką w kolekcji, a kolejne numery oznaczają coraz grubszą rękojeść.

Jaki naciąg w rakiecie dla dzieci?

Wszystkie dziecięce rakiety tenisowe Babolat są sprzedawane z najlepszym rekomendowanym dla dzieci naciągiem, którego nie trzeba wymieniać po zakupie. Zdarza się jednak, że po pewnym czasie intensywnego grania, naciąg pęka. Jaki naciąg dokupić by był odpowiedni dla dzieci do około 10 roku życia? Jest wiele typów naciągów, a wszystkie omawiamy na naszym blogu Rakietopedia w tekście "Jak dobrać naciąg tenisowy?". Dzieciom zdecydowanie polecamy założenie wielowłóknistego naciągu tenisowego. Dzięki niemu gra będzie bardzo komfortowa, a nauka rotacji i uderzeń wymagających czucia piłki — znacznie szybsza. Naciąg ten przewodzi mało drgań, co przekłada się na mniejsze ryzyko kontuzji. Dzieci do dziesiątego roku życia nie uderzają piłki z wielką siłą, a piłki też są bardziej miękkie niż te na pełnowymiarowy kort. Oznacza to, że wytrzymałość naciągu nie gra tu większej roli — naciąg i tak wytrzyma wiele godzin treningów i turniejowej gry.

Czy grubość naciągu ma znaczenie dla juniorów (ok. 9-14 lat)?

Im cieńszy naciąg, tym większa siła uderzenia. Im grubszy, tym większa wytrzymałość i kontrola naciągu. Jeśli dziecko jeszcze nie zrywa strun zbyt często, polecamy średnicę 1,25 mm. Jeśli naciąg pęka częściej niż raz na miesiąc - 1,30 mm.

Nie polecamy juniorom gry sztywnymi, za to wytrzymałymi naciągami poliestrowym. Jeśli jednak nasz młody zawodnik zrywa struny co kilka godzin gry i zaczyna to być problemem finansowym, polecamy założenie kombinacji hybrydowej (tu tłumaczymy jej zalety) lub wybór zmiękczanego naciągu poliestrowego, np. RPM Power.

Jak często zakładać nowy naciąg?

Jak pęknie - to odpowiedź oczywista, bo nie da się długo grać rakietą z zerwanym naciągiem. 

Jeśli naciąg nie pęka polecamy użycie następującej zasady: zmieniaj naciąg tak często ile razy dziecko gra w tygodniu w tenisa. Czyli jak gra 2 razy w tygodniu - zmień naciąg 2 razy rocznie.

Po więcej porad dotyczących sprzętu tenisowego zapraszamy do sekcji porad naszego bloga - Rakietopedii

Filtruj według
Rozmiar
Długość (mm/cale)
Poziom
Wzrost
Wiek
Skład
Cena
Filtruj
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania