Buty tenisowe - wyprzedaż w Babolat Outlet

Babolat SFX3 AC M,...
  • Wyprzedaż!
  • -49,04%
Ostatnie sztuki w magazynie
Babolat Jet Mach 3 AC M,...
  • Wyprzedaż!
  • -36,76%
Ostatnie sztuki w magazynie
Babolat Jet Mach 3 Clay M,...
  • Wyprzedaż!
  • -36,76%
Ostatnie sztuki w magazynie
Babolat Propulse Rage AC M,...
  • Wyprzedaż!
  • -52,13%
Dostępny
Babolat Jet Tere AC M,...
  • Wyprzedaż!
  • -44,53%
Dostępny

Buty tenisowe to obok rakiety drugi najważniejszy element sprzętu

Ruch tenisowy jest na tyle specyficzny, że - aby nie narażać się na kontuzje - lepiej nie grać w tenisa w butach do biegania lub innych sportów. W Babolat Outlet możesz kupić obuwie do tenisa ziemnego z wyprzedaży, dzięki czemu możesz z dużym rabatem wyposażyć się w ten niezbędny element tenisowego ekwipunku. Babolat - w przeciwieństwie do wielkich marek odzieżowych typu Nike czy Adidas - produkuje sprzęt wyłącznie do sportów rakietowych. Nasza kolekcja obuwia została stworzona w 100% do tenisa, z uwzględnieniem specyfiki tego sportu. Partnerem Babolat jest światowej klasy producent opon - firma Michelin - która współtworzy mieszankę gumy i kształt bieżnika podeszwy wszystkich naszych modeli, zapewniając jej doskonałą przyczepność i wytrzymałość. Zobacz wideo, jak francuska firma produkuje swoje modele. W butach Babolat grali i grają tenisiści z TOP100 listy ATP. Nie wiesz jak dobrać obuwie tenisowe? Skorzystaj z poradnika na blogu Rakietopedia: "Jak wybrać buty tenisowe - 9 praktycznych wskazówek".

BUTY DO TENISA ZIEMNEGO - CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA ↓

Czym charakteryzują się buty do tenisa?

Tenis jest specyficznym sportem, w którym biega się więcej na boki niż do przodu i tyłu. W związku z tym obuwie tenisowe musi wytrzymywać ogromne przeciążenia na szwach bocznych. Buty do innych sportów - np. biegania lub fitnessu - nie nadają się do gry na korcie, bo nie trzymają odpowiednio boków stopy oraz bardzo szybko się niszczą. Dlatego warto zainwestować nawet w najtańsze buty do tenisa, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i nie frustrować się częstą wymianą obuwia.

Jaka podeszwa na kort tenisowy?

Jakie buty do tenisa na mączkę? Takie pytanie zadaje sobie niejeden tenisista, bo korty ziemne (z mączki ceglanej) są najpopularniejszym rodzajem boisk tenisowych w Polsce. Wymagają one podeszwy w tzw. "jodełkę", która pozwala odprowadzać drobinki mączki na zewnątrz podczas ślizgu do piłki. W ofercie Babolat takie buty mają w nazwie CLAY (z angielskiego - glina).

Inną popularną w naszym kraju nawierzchnią jest trawa sztuczna z piaskiem kwarcowym. Można na niej grać w butach z podeszwą w jodełkę, ale aby osiągnąć najlepsze rezultaty warto zaopatrzyć się w buty ze specjalnymi korkami. W ofercie Babolat takie buty nazywają się SG - sand grass.

Na świecie zdecydowanie najpopularniejsze są korty twarde, z angielskiego "hard court". Tutaj bieżnik powinien mieć inny kształt niż jodełka, bo na tych kortach nie ślizgamy się w takim stopniu jak na ceglastych. Guma, z której wykonana jest podeszwa musi być też bardziej wytrzymałą, bo tego typu nawierzchnia błyskawicznie ściera podeszwę. W ofercie Babolat buty na korty twarde mają w nazwie AC - all court.

Czy buty do tenisa powinny być większe?

Przymierzając but tenisowy musi być on wygodne od pierwszego włożenia stopy - buty tenisowe nie "rozciągają" się zanadto podczas gry. Buty mierzmy mając na sobie grubszą, sportową skarpetę. Koniec najdłuższego palca u nogi powinien być oddalony od końca buta o minimum 5 mm, bo stopa podczas gry puchnie. But nie może być jednak zbyt luźny, aby nie powstawały otarcia. Przymierzamy buta na obie stopy, bo czasem okazuje się, że jedną mamy dłuższą. W butach Babolat rozmiarówka jest inna niż w Nike lub Adidas - warto wybrać but rozmiar większy niż w innych firmach - zobacz tabelę rozmiarów.

Filtruj według

Kategorie
Rozmiar
więcej... mniej
Podeszwa
Kolor
więcej... mniej
Kolekcja
Cena
Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.