Rakiety tenisowe Babolat dla dzieci i juniorskie


Są łatwe w grze, dają dużo siły uderzeniom i chronią przed kontuzjami. To główne cechy rakiet dla dzieci Babolat. Są też pięknie malowane. W barwach zarówno dla chłopców — np. seria Nadal Jr i Ballfighter, jak i dziewczynek — serie Genie Jr i B'Fly. Rakiety juniorskie Babolat to krótsze, 26 i 25-calowe wersje rakiet zawodniczych, czyli popularne serie: Pure Drive Jr, Pure Aero Jr i Pure Strike Jr.

Jak wybrać rakietę do tenisa dla dzieci? »

W naszej ofercie rakiety dziecięce mają zróżnicowane ceny. Mamy tanie rakiety tenisowe dla dzieci, jak aluminiowe z serii Comet. Mamy rownież droższe i w pełni grafitowe rakiety dla juniorów startujących w turniejach.

Dobór rakiety tenisowej dla dziecka

Rozmiar rakiety tenisowej dla dziecka ma kluczowe znaczenie dla jego wyników na korcie. Mówiąc rozmiar mówimy o długości.

 • Za długa rakieta sprawi, że ciężko będzie mu zagrać piłkę — dziecko może spóźniać się z zamachem.
 • Za krótka rakieta daje mu mniejszy zasięg i nie pozwala na nadanie piłce odpowiedniej prędkości. Twoje dziecko będzie miało mniejsze szanse w starciu z dziećmi mającymi prawidłowo dobrane rakietki i może szybko zniechęcić się do tenisa.

Rozmiary rakiet tenisowych dla dzieci — jak sprawdzić?

Idealna sytuacja to taka, gdy dziecko może przymierzyć się do rakiety. Jak to zrobić? Dziecko powinno stać wyprostowane. Ręka, którą gra w tenisa, powinna być ułożona w dół, wzdłuż ciała. Rakietę kładziemy krawędzią główki do podłogi, rączką do góry. Chłopiec lub dziewczynka powinna chwycić rakietę za koniec rączki. To bardzo ważne — dzieci mają tendencję do chwytania rakiety w połowie rączki, a jest to niepoprawny chwyt. Teraz patrzymy, jak układa się ręka dziecka.

 • Jeśli ręka jest prosta lub delikatnie ugięta, a rakieta opiera się krawędzią o podłoże lub jest uniesiona na nie więcej niż 2,5 cm — prawdopodobnie udało nam się znaleźć właściwą rakietkę.
 • Jeśli ręka jest mocno ugięta — rakieta jest za długa.
 • Jeśli ciało dziecka jest mocno przekrzywione w stronę ręki trzymającej rakietę albo dziecko stoi prosto, a krawędź główki rakiety jest oddalona od podłogi o ponad 2,5 cm — rakieta jest za krótka.

Zakup rakiety tenisowej dla dziecka w sklepie online

Gdy kupujemy rakietę w internecie, warto wpierw zmierzyć wzrost dziecka. Następnie wybrać rakietę odpowiednią do jego wzrostu — podany wiek jest tylko orientacyjny.

 • poniżej 90 cm (zazwyczaj 3-4 lata) - rakietki o długości 17 cali / 435 mm
 • 90-105 cm (zazwyczaj 4-5 lat) — rakietki o długości 19 cali / 485 mm
 • 105-120 cm (zazwyczaj 5-7 lat)— rakietki o długości 21 cali / 535 mm
 • 120-130 cm (zazwyczaj 7-9 lat)— rakiety o długości 23 cali / 585 mm
 • 130-140 cm (zazwyczaj 9-10 lat) — rakiety o długości 25 cali / 635 mm
 • 140-150 cm — juniorskie rakiety tenisowe o długości 26 cali / 660 mm

Materiał rakietki dziecięcej: aluminium, klejony grafit czy 100% grafit?

Materiał, z którego wykonana jest rakieta dla dziecka ma również ogromne znaczenie. Ma też główny wpływ na ceny rakiet. Tutaj dużo zależy od tego, na jakim poziomie zaawansowania jest Twoje dziecko.

 • Jeśli zaczyna grę w szkółce tenisowej, odpowiednie będą tanie rakiety z aluminium. Ich główną zaletą jest niska cena — tak istotna, gdy jeszcze nie wiemy, czy synowi lub córce spodoba się tenis. Proponowane serie rakiet: Nadal Jr, Ballfighter, B'Fly i Comet.
 • Dla dzieci średnio-zaawansowanych, które już jakiś czas grają w szkółce i zaczynają również rywalizować w mini-tenisa - dobre będą rakiety z kompozytu grafitowego. Są one sztywniejsze od aluminiowych i dzięki temu generują szybszą piłkę. Ich zaletą jest również to, że mniej drgają, a więc chronią rękę dziecka przed kontuzjami i zmęczeniem. Polecane serie rakiet to Drive Jr i Aero Jr.
 • Dzieci dobrze i chętnie grające w tenisa najlepsze rezultaty osiągną rakietami w 100% z grafitu. Dają one największą moc i najlepiej chronią przed kontuzjami. Rakiety te są najdroższe, ale warte swojej ceny. Juniorskie rakiety tenisowe Babolat to m.in.: Pure Drive Jr, Pure Aero Jr, Pure Strike Jr.

Jeśli nie wiesz, jak wybrać rakietę dla swojego dziecka, przeczytaj nasz poradnik wraz z tabelą, w której dopasujesz rakietę do wzrostu swojego dziecka.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkty dodane do porównania.

Strona używa tzw. ciasteczek zgodnie z Polityką Prywatności.