Rakiety tenisowe Babolat dla zawodników

Dla zawodników


Siła, siła, siła. Tak w skrócie można określić to, co dają rakiety tenisowe Babolat dla zawodników turniejowych. Francuska firma produkuje je od 1994 roku, ale w tak krótkim czasie udało jej się zostać nr 1 w sprzedaży rakiet do tenisa na świecie. Babolat jako pierwszy dostrzegł zmiany w grze. Tenis stał się bardziej siłowy, coraz większą rolę zaczęła odgrywać rotacja. Tenisiści trzymają się linii końcowej kortu, znacznie rzadziej idąc do siatki.

Odpowiedzią na zmiany w grze była rakieta Babolat Pure Drive - do dziś bestseller w ofercie Babolat. Dzięki eliptycznej ramie, główce o wielkości 100 cali kw. i optymalnej wadze 300 gramów zawodnicy zyskali dostęp do niesamowitej siły uderzenia. Rakieta - w przeciwieństwie do zawodniczych modeli konkurencji - była też bardzo łatwa w grze. Dlatego idealnie nadawała się do gry juniorskiej, a nawet dla dobrych zawodników amatorskich. W tourze zwyciężali z jej pomocą tacy gracze jak Carlos Moya, Kim Clijsters, Andy Roddick, Na Li, a z Polaków Marcin Matkowski i Agnieszka Radwańska.

Najnowszy model oprócz ogromnej łatwości gry i potężnego uderzenia gwarantuje też doskonałe tłumienie drgań. To dzięki opracowanemu we współpracy z lotniczą firmą SMAC systemowi SWX Pure Feel. Fragmenty tłumiącej wibracje substancji po raz pierwszy zostały umieszczone pomiędzy warstwami grafitu. Daje to przyjemność z gry i ochronę przed kontuzjami ręki.

Babolat Pure Aero - rakieta Rafaela Nadala

Drugim najlepiej sprzedającym się na świecie modelem rakiety zawodniczej jest Babolat Pure Aero. Rakieta znana wcześniej pod nazwa AeroPro Drive została stworzona dla niekwestionowanej gwiazdy tenisa - Rafaela Nadala. Rakieta jest "maszyną do rotacji". Hiszpan korzysta z przewagi jaką daje mu aerodynamiczna rama, która tnie powietrze minimalizując jego opór i zwiększając topspin. Polecana jest dynamicznym graczom, których główną bronią na korcie jest silna rotacja. W najnowszych modelach daje więcej kontroli, co pozwala na precyzyjne rozprowadzanie rywala po korcie. Jej zalety obok Nadala docenili również młodzi, utalentowani zawodnicy jak Carlos Alcaraz, Felix Auger-Aliassime i Holger Rune. Pure Aero znakomicie sprzedaje się w Polsce, gdzie większość tenisistów gra na kortach ziemnych, które sprzyjają topspinowemu stylowi gry.

Pure Strike to kolekcja rakiet, która daje zawodnikom idealny kompromis między siłą i kontrolą. To zasługa cieńszej ramy o częściowo prostokątnym profilu, wadze 305 gramów i główce 98 cali kw. w modelach Pure Strike 16/19 i Pure Strike 18/20Pure Strike to sprzęt dla zawodników, którzy częściej wchodzą na piłkę, chcą prowadzić grę i dominować w wymianie. Pure Strike 18/20 to rakieta używana przez Austriaka Dominica Thiema.

Filtruj według
Rozmiar
Kolekcja
Waga(g)
Balans (mm)
Sztywność (ra)
Wielkość główki (cm2/cale2)
Układ strun
Długość (mm/cale)
Cena
Filtruj
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania