Ciekawostki tenisowe

Jaką naprawdę rakietą gra Rafael Nadal? Jakie parametry ma Pure Strike Dominica Thiema. Jak się naciągi rakiety mistrzów na Roland-Garros. Z kim z graczy ATP Magda Linette chciałaby pójść na kolację? Tu przeczytasz ciekawostki dotyczące tenisa i znanych tenisistów.

35 lat minęło... okrągła rocznica powstania firmy Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha

35 lat istnienia firmy świętujemy w "Fabryce Energii" - naszym własnym centrum rakietowym. Wszystko zaczęło się w lutym 1989 roku. Z zastawionego kartonami, małego garażu rozpoczęliśmy sprzedaż sprzętu do tenisa...

Czytaj dalej
Marcin Maciocha

Tenisowy Savoir-Vivre - poznaj tenisową etykietę

Zobacz serię klipów wideo pokazujących, jak zachowywać na korcie zgodnie z tenisową etykietą. W nagraniach akcji "Tenisowy Savoir-Vivre" wzięli udział znani tenisiści, aktorzy i dziennikarze.

Czytaj dalej
Marcin Maciocha

Jak się produkuje buty tenisowe Babolat?

Czy wiesz, że zawodniczy but do tenisa, w procesie produkcji, przechodzi przez ręce około tysiąca pracowników! Wcześniej trwają prace nad prototypami i testy z zawodnikami na korcie. Poznaj fascynujący proces tworzenia butów tenisowych.

Czytaj dalej
Marcin Maciocha

Jak się naciąga rakiety dla reprezentacji Polski?

Zobacz kulisy spotkania Polska-Salwador w Kaliszu, w trakcie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Piotr Chomicki z Babolat Polska i Stringinghouse.pl pokazuje, jak wyglądały testy na COVID i przymusowa kwarantanna przed meczem. Dokładnie opisuje również, jak naciąga się rakiety w profesjonalnym serwisie dla zawodników reprezentacji Polski w Davis Cup.

Czytaj dalej
Piotr Chomicki, Marcin Maciocha

Babolat partnerem sprzętowym programu Tenis10 Polskiego Związku Tenisa

Misja Babolat: tenis ma być atrakcyjny i przystępny dla przyszłych mistrzów. Dlatego współpracujemy z Polskim Związkiem Tenisa nad promocją naszego ukochanego sportu wśród dzieci.

Czytaj dalej
Marcin Maciocha

Nauka i pasja łączą się dla fanów tenisa, badmintona i padla

Dwie francuskie firmy, Babolat, światowy lider w produkcji sprzętu sportowego do rakiet, oraz HumanFab, ekspert w dziedzinie inżynierii człowieka, ogłaszają wspólną współpracę w celu stworzenia i rozwoju jedynego w swoim rodzaju laboratorium skoncentrowanego na badaniu "zawodnika sportów rakietowych". 

Czytaj dalej
Vincent Molinès

"Mam nadzieję na TOP 20" - Magda Linette odpowiada na pytania internautów

Jak zagrała „Uderzenie Roku 2020”, dlaczego zdecydowała się na zmianę trenera, co robi zaraz po skończonym meczu, czy czasem ma wrażenie, że Hawk Eye się myli – to tylko niektóre z pytań, które internauci zadawali Magdzie Linette. Jedna z najlepszych polskich tenisistek odpowiadając zdradziła wiele ciekawych faktów ze swojej tenisowej kariery.

Czytaj dalej
Marcin Maciocha

Zaskakujące wyniki badań dotyczących rakiet dla dzieci i juniorów

Zdziwisz się, gdy poznasz wyniki badań naukowych na temat tenisa dziecięcego i juniorskiego, które Babolat zrealizował we współpracy z nowojorskim klubem Court16, trenerami tenisa z USA, Francji, Chin i Japonii oraz laboratorium biologii i motoryki uczelni z Lyonu.

Czytaj dalej
Marcin Maciocha

Rakieta Rafaela Nadala - cała prawda [aktualizacja 2023]

Ile waży rakieta Nadala? Jakich zmian dokonał w jej konstrukcji? Ile rakiet Babolat Pure Aero zużywa rocznie? - dowiedz się więcej o legendarnym modelu Babolat.

Czytaj dalej
Marcin Maciocha

Stringing ZOO, czyli jak się naciąga rakiety na Roland Garros

Co oznaczają numerki na rakietach Rafaela Nadala, czego nie wolno robić ramom Kei Nishikoriego – to tylko niektóre pytania, na które znajdziesz odpowiedź w naszym artykule o serwisie rakiet podczas Roland-Garros.

Czytaj dalej
Basia Maciocha

Magda Linette odpowiada na pytania internautów [wideo]

Co myśli, gdy wychodzi na kort? Ile godzin trenuje? Jaki jest jej ulubiony turniej? - zobacz wideo, w którym Magda Linette odpowiada na pytania internautów.

Czytaj dalej
Marcin Maciocha
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania