Rakiety tenisowe Babolat dla dzieci i juniorów

Aktywne filtryRakiety tenisowe dla dzieci Babolat

Są łatwe w grze, dają dużo siły uderzeniom i chronią przed kontuzjami. To główne cechy rakiet dla dzieci Babolat. Są też pięknie malowane. W barwach zarówno dla chłopców — np. seria Nadal Jr i Ballfighter , jak i dziewczynek — serie Genie Jr i B'Fly. Rakiety juniorkie Babolat to krótsze, 26 i 25-calowe wersje rakiet zawodniczych, czyli popularne serie: Pure Drive Jr , Pure Aero Jr i Pure Strike Jr .

W naszej ofercie rakiety dziecięce mają zróżnicowane ceny. Mamy tanie rakiety tenisowe dla dzieci jak aluminiowe z serii Comet. Mamy rownież droższe w pełni grafitowe rakiety dla juniorów startujących w turniejach.

Dobór rakiety tenisowej dla dziecka

Rozmiar rakiety tenisowej dla dziecka ma kluczowe znaczenie dla jego wyników na korcie. Mówiąc rozmiar, chodzi głównie o długość.

 • Za długa rakieta sprawi, że ciężko będzie mu zagrać piłkę — dziecko może spóźniać się z zamachem.
 • Za krótka rakieta daje mu mniejszy zasięg i nie pozwala na nadanie piłce odpowiedniej prędkości. Twoje dziecko będzie miało mniejsze szanse w starciu z dziećmi mającymi prawidłowo dobrane rakietki i może szybko zniechęcić się do tenisa.

Rozmiary rakiet tenisowych dla dzieci — jak sprawdzić?

Idealna sytuacja to taka, gdy dziecko może przymierzyć się do rakiety . Jak to zrobić? Dziecko powinno stać wyprostowane. Ręka, którą gra w tenisa, powinna być ułożona w dół, wzdłuż ciała. Rakietę kładziemy krawędzią główki do podłogi, rączką do góry. Chłopiec lub dziewczynka powinna chwycić rakietę za koniec rączki. To bardzo ważne — dzieci mają tendencję do chwytania rakiety w połowie rączki, a jest to niepoprawny chwyt. Teraz patrzymy, jak układa się ręka dziecka.

 • Jeśli ręka jest prosta lub delikatnie ugięta, a rakieta opiera się krawędzią o podłoże lub jest uniesiona na nie więcej niż 2,5 cm — prawdopodobnie udało nam się znaleźć właściwą rakietkę.
 • Jeśli ręka jest mocno ugięta — rakieta jest za długa.
 • Jeśli ciało dziecka jest mocno przekrzywione w stronę ręki trzymającej rakietę albo dziecko stoi prosto, a krawędź główki rakiety jest oddalona od podłogi o ponad 2,5 cm — rakieta jest za krótka.

Zakup rakiety tenisowej dla dziecka w sklepie online

Gdy kupujemy rakietę w internecie, warto wpierw zmierzyć wzrost dziecka . Następnie wybrać rakietę odpowiednią do jego wzrostu — podany wiek jest tylko orientacyjny.

 • 80-100 cm (zazwyczaj 4-5 lat) — rakietki o długości 19 cali / 485 mm, np. Ballfighter 19
 • 100-110 cm (zazwyczaj 5-7 lat)— rakietki o długości 21 cali / 535 mm, np. Nadal 21
 • 110-125 cm (zazwyczaj 7-9 lat)— rakiety o długości 23 cali / 585 mm, np. Drive Jr 23
 • 125-140 cm (zazwyczaj 9-10 lat) — rakiety o długości 25 cali / 635 mm, np. Aero Jr 25
 • powyżej 140 cm — juniorskie rakiety tenisowe o długości 26 cali / 660 mm, np. Pure Drive Jr 26

Materiał rakietki dziecięcej: aluminium, klejony grafit czy 100% grafit?

Materiał, z którego wykonana jest rakieta dla dziecka ma również ogromne znaczenie. Od tego też zależy cena. Ma też główny wpływ na ceny rakiet. Tutaj dużo zależy od tego, na jakim poziomie zaawansowania jest Twoje dziecko.

 • Jeśli zaczyna grę w szkółce tenisowej, odpowiednie będą tanie rakiety z aluminium . Ich główną zaletą jest niska cena — tak istotna, gdy jeszcze nie wiemy, czy synowi lub córce spodoba się tenis. Proponowane serie rakiet: Nadal Jr, Genie JR, Ballfighter, B'Fly i Comet.
 • Dla dzieci średnio-zaawansowanych , które już jakiś czas grają w szkółce i zaczynają również rywalizować w mini-tenisa - dobre będą rakiety z kompozytu grafitowego . Są one sztywniejsze od aluminiowych i dzięki temu generują szybszą piłkę. Ich zaletą jest również to, że mniej drgają, a więc chronią rękę dziecka przed kontuzjami i zmęczeniem. Polecane serie rakiet to Drive Jr i Aero Jr.
 • Dzieci dobrze i chętnie grające w tenisa najlepsze rezultaty osiągną rakietami w 100% z grafitu . Dają one największą moc i najlepiej chronią przed kontuzjami. Rakiety te są najdroższe, ale warte swojej ceny. Juniorskie rakiety tenisowe Babolat to m.in.: Pure Drive Jr, Pure Aero Jr, Pure Strike Jr.